baneris leidinys

dezinfekcija laiptineje
Gavę savivaldybės nurodymą privalomą dezinfekciją savo administruojamų namų laiptinėse Šakiuose ir Gelgaudiškyje atliko ir UAB „Mano būstas“. D. Pavalkio nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Dėl įsakymo dezinfekuoti daugiabučių namų laiptines namų administratoriai atsidūrė keblioje situacijoje – praėjusią savaitę jiems buvo žadama, kad už paslaugas bus apmokėta iš valstybės rezervo, o šią savaitę sužinojo, kad turės susimokėti patys gyventojai.

Dar penktadienį daugiabučių namų administravimo paslaugą teikianti UAB „Šakių komunalinis ūkis“ pradėjo dezinfekuoti namų laiptines, o savo socialinėje paskyroje „Facebook“ skelbė gyventojams, kad ši paslauga bus teikiama nemokamai. Įmonės direktorius Raimondas Rauckis teigė, jog šiuo metu vykdo užsakymus, ieško, kur būtų galima pirkti dezinfekcinio skysčio, o už jų įmonės suteiktas paslaugas sąskaitas išrašys savivaldybei. Penktadienį administracijos direktoriaus pavaduotojas Redas Juškaitis laikraščiui „Draugas“ taip pat teigė, kad administratoriams patirtas išlaidas savivaldybė padengs tada, kai gaus iš valstybės rezervo specialaus fondo lėšas. Pirmadienį į savivaldybę nuvykęs R. Rauckis išgirdo, kad pirmiausiai už laiptinių dezinfekavimo paslaugą turės susimokėti patys gyventojai, nes „jie yra turto savininkai“. Direktorius neneigia, kad situacija, kurioje atsidūrė įmonė, ne iš lengvųjų – apmokėjimo klausimo su gyventojais įmonė nebuvo aptarusi, o dabar bus priversta išrašyti sąskaitas. Dezinfekavimo paslaugą įmonė teikti privalo – tokį nurodymą iš savivaldybės gavo visi rajono daugiabučių namų administratoriai. Vienos laiptinės dezinfekavimo paslauga įmonei atsieina nuo 6 iki 9 eurų, priklausomai nuo kvadratūros. Situacija kebli – įmonė priemones jau panaudojusi, patyrusi išlaidas, o pinigus turės susirinkti už viską vėliau. Be to, pasak direktoriaus, ne visi gyventojai yra mokūs, todėl kažin ar pavyks susigrąžinti tai, ką išleido dezinfekavimui. Per tris dienas UAB „Šakių komunalinis ūkis“ darbuotojai išdezinfekavo visų savo įmonės administruojamų namų laiptines, o vėliau jas dezinfekuos atsižvelgdami į gyventojų poreikius.

„Nusipirkome 700 kg specialaus skysčio, bet kitus pirkimus sustabdėme, nes neaišku, koks bus poreikis. Dezinfekanto už priimtiną kainą rinkoje šiuo metu įsigyti yra sunku, nes yra daug perpardavinėtojų“, – sako direktorius.

UAB „Mano būstas“ Šakių padalinio vadovė Aušra Valinskytė taip pat atsidūrė dviprasmiškoje situacijoje – praėjusią savaitę, gavusi įsakymą dėl laiptinių privalomojo dezinfekavimo, ji suskubo pasidomėti, kas apmokės už šią paslaugą ir parašė direktoriaus pavaduotojui R. Juškaičiui, kad kol kas jie dar atlieka gyventojų apklausą – domisi, ar patys žmonės nori šios paslaugos. Tačiau iš direktoriaus pavaduotojo gavo nedviprasmišką atsakymą, kad konkurentai ne apklausas vykdo, o laiptinių dezinfekavimą, tad ir jų įmonė taip pat privalo tai daryti.

 „Jūs privalote nedelsiant vykdyti dezinfekciją, vadovaujantis teisės aktais, kitaip sulauksite sankcijų“, – atsakė R. Juškaitis UAB „Mano būstas“ atstovei A. Valinskytei.

Tiesa, praėjusią savaitę ketvirtadienio savivaldybės vadovų spaudos konferencijoje rajono meras Edgaras Pilypaitis teigė, kad „konkurentai“ (t.y. UAB „Mano būstas“) atlieka nemokamą laiptinių dezinfekavimą. Tačiau įmonės atstovas spaudai Paulius Ugianskis patikino, kad nemokamai atliekama dezinfekcija tada, jeigu tame name yra nustatytas koronaviruso atvejis.

Anot A. Valinskytės, „gavusi nurodymą“, kad laiptines dezinfekuoti yra privaloma, ji pasiteiravo, kas apmokės už šią paslaugą to paties direktoriaus pavaduotojo ir sulaukė atsakymo, kad apmokama bus tada, kai savivaldybė gaus lėšų iš ekstremalių situacijų valdymo fondo, į kurį žada kreiptis pati savivaldybė. Pasak vadovės, dabar dezinfekcija yra atliekama iš gyventojų kaupiamojo fondo pinigų, tačiau, jeigu sulauks pinigų iš savivaldybės, tos lėšos fonde gyventojams bus atstatytos. Pirminiais skaičiavimais, jų įmonei daugiabučių laiptinių dezinfekavimas atsieis 2 tūkst. 550 eurų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos