baneris leidinys

Įvertinusi didelį gyventojų susidomėjimą saulės elektrinėmis, Energetikos ministerija kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra rengiasi naujam paraiškų teikimo etapui – pirmasis numatytas jau liepos 1 dieną. Taip pat numatyta, kad paramą jau gavusiems gyventojams kompensacijos bus išmokėtos greičiau nei planuota.

Kvietimas kreiptis dėl paramos saulės elektrinėms iš saulės parkų įsigyti bus paankstintas ir skelbiamas šių metų liepos 1d., o paramos saulės elektrinės įsirengimui ant savo stogo kvietimas bus paskelbtas spalio 1 d., anksčiau šiuos kvietimus buvo numatyta skelbti 2021 m. sausio 2 d. Tokį sprendimą ministerija priėmė dėl to, kai pamatė, jog šios priemonės susilaukė didžiulio populiarumo, todėl buvo nutarta paankstinti būsimus kvietimus. Manoma, kad paankstinimas prisidės ir prie ekonomikos skatinimo, taip pat paspartins kompensacijų išmokėjimus gyventojams, kurie jau įsirengė ar artimiausiu metu įsirenginės elektrines.
 
 Numatyta ir dar viena svarbi naujovė – gyventojai, kurie neturi galimybės įsirengti saulės elektrinės nuosavomis lėšomis ir darys tai išsimokėtinai, galės gauti ir didesnę – ne 323 eurų, o 381 eurų fiksuotą išmoką už 1 kw elektrinės galios. Tokiu būdu bus kompensuojama dalis palūkanų. Tam ministerija numačiusi skirti 5 mln. eurų iš Klimato kaitos programos.

Karantino metu paramos išmokėjimo terminas trumpinamas dvigubai. Iki šiol buvo numatyta finansavimo lėšas fiziniams asmenims, gavusiems paramą, išmokėti ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo kompensavimo prašymo ir visų privalomų pateikti dokumentų registravimo. Nuo šiol šis terminas bus trumpinamas iki 30 dienų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos