baneris leidinys

Europos pieno gamintojai gegužės 7 d. surengė simbolinę protesto akciją prieš Europos Komisijos paramą privačiam pieno produktų saugojimui. Lietuvos pieno gamintojai prie simbolinės pieno miltelių barstymo akcijos prisijungė Kaišiadorių rajono Vilūnų kaime.

Akcijos metu ūkininkai laukuose barstė pieno miltus, reikalaudami, kad Europos Komisijos aktyvuotų savanoriško laikino gamybos mažinimo priemonę, kuri leistų sureguliuoti žaliavinio pieno kiekius ES mastu.
 
Kaip patikslino Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės pirmininkas, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Petras Puskunigis, Europos pieno tarybai priklauso ir Lietuvos pieno gamintojų asociacija, todėl Lietuvos pienininkai taip pat jungėsi prie akcijos, tačiau rajono ūkininkai dėl didelio darbymečio nedalyvavo. Protesto akcija tuo pačiu metu vyko septyniose Europos Sajungos (ES) šalyse – dalyvaus ir Belgijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Danijos ir Liuksemburgo ūkininkai.
P. Puskunigis pakomentavo ir apie situaciją šalies pieno sektoriuje. Vertinant pieno supirkimo kainų pokyčius kovo balandžio mėnesiais didžiausią nuosmukį patyrė Lietuvos pieno gamintojai. O šalyse, kuriose buvo fiksuoti didžiausi pandemijos protrūkiai, kainos nesumažėjo nė centu.

Anot P. Puskunigio, Lietuvos pieno perdirbėjai nuolat teigė, kad ES šalyse kainos, pieno rinka mažėjo.

„Mes gavome kitą informaciją, kad per tą patį laikotarpį į trečiąsias šalis pieno produktų eksportas net padidėjo. Dariau pats analizę, vartotojams pieno produktų kainos parduotuvių lentynose kilo iki 9 proc., išskyrus sviestą, kuris atpigo 0,8 proc. Vadinasi, vidaus rinkoje visi produktai pakilo, o žaliavinio pieno supirkimo kaina Lietuvoje vidutiniškai sumažėjo daugiau nei 5 centai už kg“, – tokia analize pasidalino P. Puskunigis ir pridūrė, kad už laikinai sumažintą pieno žaliavos supirkimo kainą ūkininkams turi būti adekvačiai kompensuojama.

P. Puskunigis įsitikinęs, kad pieno perdirbėjai pasinaudojo kritine situacija Lietuvoje tvirtindami, kad supirkimo kainas mažino visoje ES, todėl ir jie turi mažinti, nors taip nėra.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos