Protestuodami ūkininkai barstė pieno miltelius

Europos pieno gamintojai gegužės 7 d. surengė simbolinę protesto akciją prieš Europos Komisijos paramą privačiam pieno produktų saugojimui. Lietuvos pieno gamintojai prie simbolinės pieno miltelių barstymo akcijos prisijungė Kaišiadorių rajono Vilūnų kaime.

Akcijos metu ūkininkai laukuose barstė pieno miltus, reikalaudami, kad Europos Komisijos aktyvuotų savanoriško laikino gamybos mažinimo priemonę, kuri leistų sureguliuoti žaliavinio pieno kiekius ES mastu.
 
Kaip patikslino Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės pirmininkas, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Petras Puskunigis, Europos pieno tarybai priklauso ir Lietuvos pieno gamintojų asociacija, todėl Lietuvos pienininkai taip pat jungėsi prie akcijos, tačiau rajono ūkininkai dėl didelio darbymečio nedalyvavo. Protesto akcija tuo pačiu metu vyko septyniose Europos Sajungos (ES) šalyse – dalyvaus ir Belgijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Danijos ir Liuksemburgo ūkininkai.
P. Puskunigis pakomentavo ir apie situaciją šalies pieno sektoriuje. Vertinant pieno supirkimo kainų pokyčius kovo balandžio mėnesiais didžiausią nuosmukį patyrė Lietuvos pieno gamintojai. O šalyse, kuriose buvo fiksuoti didžiausi pandemijos protrūkiai, kainos nesumažėjo nė centu.

Anot P. Puskunigio, Lietuvos pieno perdirbėjai nuolat teigė, kad ES šalyse kainos, pieno rinka mažėjo.

„Mes gavome kitą informaciją, kad per tą patį laikotarpį į trečiąsias šalis pieno produktų eksportas net padidėjo. Dariau pats analizę, vartotojams pieno produktų kainos parduotuvių lentynose kilo iki 9 proc., išskyrus sviestą, kuris atpigo 0,8 proc. Vadinasi, vidaus rinkoje visi produktai pakilo, o žaliavinio pieno supirkimo kaina Lietuvoje vidutiniškai sumažėjo daugiau nei 5 centai už kg“, – tokia analize pasidalino P. Puskunigis ir pridūrė, kad už laikinai sumažintą pieno žaliavos supirkimo kainą ūkininkams turi būti adekvačiai kompensuojama.

P. Puskunigis įsitikinęs, kad pieno perdirbėjai pasinaudojo kritine situacija Lietuvoje tvirtindami, kad supirkimo kainas mažino visoje ES, todėl ir jie turi mažinti, nors taip nėra.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip atsikratote žaliosiomis atliekomis?

klausimelis 04 16Dalė iš Griškabūdžio:

Lapus, daržovių atliekas kompostuojame. Po to kompostą naudojam ant daržo. Nugenėtas medžių šakas patys susismulkinam ir naudojam kaip kurą. Žinau, kad žaliąsias atliekas galima vežti į tam skirtas aikšteles. Bet kai kaime gyveni, tai nereikia niekur vežti. Be to, tokių atliekų nedaug ir susidaro. Nupjauta žolę dedu apie medelius, krūmus. 

klausimelis 04 16 2

Ilma iš Šakių:

Šiuo metu gyvenu bute. Tad dėl žaliųjų atliekų tvarkymo ir rūpesčių neturiu. Jeigu tvarkomės, pasigrėbiam apie daugiabutį, tai sukraunam į krūvas, kurias po to išveža seniūnija. Be abejo, žinom, kad reikia atsakingai ir gamtoje elgtis poilsiaujant, todėl ir laužą tik tam skirtose vietose kūrenam, dar ir šiukšles, kitų paliktas, surenkam.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.