baneris leidinys

autobusu stotis
Koks viešasis transportas vežios Šakių rajono gyventojus? Klausimas kyla po to, kai šį pavasarį savivaldybė paskelbė konkursą, kuriuo per viešuosius pirkimus ieškomas vežėjas viešųjų paslaugų teikimui rajone.

Balandžio pradžioje  baigėsi savivaldybės sutartis su UAB „Šakių autobusų parku“, kuri užtikrino vieną svarbiausių socialinių funkcijų – vežti keleivius autobusais vietiniais maršrutais. Savivaldybė su įmone sutartį buvo sudariusi dar 2013 m., o 2018 m. ji buvo pratęsta dar dvejiems metams, o dabar vykdomi viešieji pirkimai, po kurių paaiškės, ar savivaldybės įmonė ir toliau teiks vežimo paslaugas rajone, ar į rajoną ateis nauji vežėjai. Tiesa, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Redas Juškaitis, kuris yra ir Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas, informavo, kad viešuosius pirkimus teko laikinai nutraukti, nes paskelbtos konkurso sąlygos pažeidė kai kurias Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas. Anot R. Juškaičio, konkursas buvo pristabdytas tik laikinai, dėl to, kad komisija atliko viešojo konkurso sąlygų patikslinimus, o jeigu dokumentai yra tikslinami, tada reikia nutraukti pirkimus ir sąlygas skelbti iš naujo.
 
Pasak administracijos direktoriaus pavaduotojo, iki šio pavasario buvo manyta, kad savivaldybė galės sudaryti sutartį su UAB „Šakių autobusų parkas“ be konkurso, nes tai leidžia Viešųjų pirkimų įstatymo pataisa, tačiau dėl to pasiteiravę Viešųjų pirkimų tarnyboje gavo atsakymą, kad Šakių atveju tai neįmanoma, nes įmonė neatitinka sąlygos, kad iš savivaldybės dotacijos sudarytų daugiau kaip 80 proc. pajamų. Šakių atveju įmonė negyvena vien tik iš savivaldybės dotacijos – nemažai pinigų uždirba pati ir iš tolimųjų reisų. Laukdama atsakymo iš Viešųjų pirkimų tarnybos, savivaldybė sugaišo daug laiko, o ir dabar užsitempė laikas, kai buvo pristabdytas konkursas, todėl šių metų kovo mėnesį savivaldybės taryba įpareigojo administracijos direktorių Dainių Grincevičių pasirašyti su UAB „Šakių autobusų parkas“ papildomą sutartį, kad paslaugos būtų tiekiamos rajone ir toliau, kol paaiškės konkurso nugalėtojas. Kas bus su Šakių autobusų parku, jeigu ši konkurso nelaimėtų, kol kas niekas nesiryžta spėlioti.   

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos