baneris leidinys

palukaitiene
Praėjusį trečiadienį vykusio trišalės verslo tarybos posėdžio metu, kaip informavome praėjusiame laikraštyje, nemažai kalbėta apie mokestines lengvatas verslininkams bei mokestinių tarifų nustatymo klausimus. Taip pat aptartos galimų prekybos bei paslaugų vietų galimybės, kalbėta apie reklamos rinkliavas.

Jau anksčiau savivaldybės administracijos vadovai buvo skelbę, tiesa, tik socialiniame tinkle, kad jeigu yra norinčių savo veiklą vykdyti viešosiose erdvėse, jie karantino metu tas vietas galimiems paslaugų teikėjams suteiks nemokamai. Verslo tarybos posėdžio metu informuota, kad nebuvo sulaukta nė vieno paklausimo.
 
Kauno prekybos, pramonės ir amatų (KPPA) rūmų Šakių atstovybės narystės koordinatorė Daiva Palukaitienė atkreipė dėmesį, kad yra prekybininkų, norinčių, kad būtų išplėstas vietų, kur būtų galima prekyba, sąrašas.

„Tai būtų solidarumas nukentėjusiems, kad tai būtų nemokamai bent 2020 metams“, – sakė D. Palukaitienė.

Savivaldybės administracijos direktorius Dainius Grincevičius pažadėjo, kad tokios sąlygos bus sudarytos, bet pabrėžė, jog laikinai, o ne visam laikui. Jo nuomone, mieste negali būti chaotiškas vaizdas ir prekyba vykti ten, kur kas užsimano.

„Mes galim bet kur tą veiklą vykdyti, bet kuriam lauke ar miške, bet ten klientų nėra. Visi klientai sukasi apie didžiąją „Maximą“ ir ten nori vietų, o visur kitur nelabai įdomu. Kaip minėjau, rinkos sąlygos diktuoja – arba yra paklausa, ar ne“, – samprotavo KPPA rūmų Šakių atstovybės vadovas Arūnas Tarnauskas.

Beje, vasarį savivaldybės taryba patvirtino vietinės reklamos rinkliavos už išorinę reklamą tvarką bei kainas. A. Tarnauskas sako, kad verslo subjektams tai taip pat papildomas mokestis.

„Būtų prašymas 2020 m. rinkliavos netaikyti“, – prašė A. Tarnauskas, atkreipdamas dėmesį, kad apskritai, prieš priimant šią tvarką, sprendimas, taisyklės ir galimos kainos trišalėje verslo taryboje apskritai nebuvo aptartos.

Savivaldybės administracijos vadovai teigė – įstatymas dėl išorinės reklamos galioja seniai, tik mūsų savivaldybė nebuvo pasirengusi tvarkos ir jeigu yra papildomų siūlymų, jie pasirengę į juos atsižvelgti. Be to, kaip kalbėjo D. Grincevičius, pagrindinis tikslas buvo sutvarkyti mieste esančias reklamas, nes jų nemažai neskoningų, kabančių be jokių derinimų ir leidimų.

„Iki tvarkos priėmimo visa tai buvo galima įsiforminti už dyką, nekainavo nieko, tačiau niekas nereagavo. Kada pradėjom teikt raginimus, priėmėm tvarką, tuomet visi sukilo. Matot, kaip būna <...> eilę metų niekas nemokėjo jokios rinkliavos“, – kalbėjo administracijos direktorius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos