baneris leidinys

aeravimo aparatas
Lietuvos arboristų asociacijai priklausantys arboristai įsigijo ir ąžuolų gaivinimui Šakiuose pirmą kartą panaudojo giluminio aeravimo aparatą. D. Pavalkio nuotr.

Praėjusį penktadienį buvo paskutinė diena, kai Šakių miesto skvere darbavosi arboristai (arboristas – aukštos kvalifikacijos medžių priežiūros specialistas  – red. past.), kurie čia jau antra savaitė atlieka ąžuolų gaivinimo darbus. Čia pirmą kartą Lietuvoje buvo išbandyta ir moderni aeravimo technika.
 
Penktadienį kartu su įmonės UAB „Abrovita ir Ko“ darbuotojais po skverą sukiojosi ir paskutinius mulčiavo darbus koordinavo šios įmonės direktorius bei Lietuvos arboristų sąjungos vadovas Renaldas Žilinskas. Pasak direktoriaus, viskas būtų gerai su miesto tvarkymo projektais, jeigu prieš juos darant projektuotojai pasikonsultuotų su arboristais, tada gal nereikėtų po rekonstrukcijos gelbėti ąžuolų...

„Deja, kaip ir Šakių atveju, – medžių šaknys nukapotos, palikta metras ar du nuo kamieno, dažniausiai atidengiamos ir paliekamos, kol vyksta darbai, per visą vasarą, per karštį atviros. Atlikus rekonstrukciją pradedama stebėtis, kodėl medžiai džiūsta“, – sako direktorius R. Žilinskas.

Dėl vieno ąžuolo iš septynių direktorius abejoja, bet nepraranda vilties, kad jis atsigaus, o per rekonstrukcijos darbus persodintas ąžuoliukas šįmet jau stovi nudžiūvęs – jam nepadės niekas. Blogiausia, anot direktoriaus, kad ten, kur auga didžioji dalis ąžuolų, yra aukštuma, yra padarytas nuolydis ir nubėga vanduo, o medžiai be vandens neišgyvens.

Įmonė pasikvietė vieną iš Lietuvos arboristų asociacijos narių, kuris pirmasis Lietuvoje įsigijo giluminio aeravimo aparatą, o Šakiai įeis į istoriją kaip pirmieji, kur šis aparatas buvo pirmą kartą išbandytas gaivinant medžius. Pasak R. Žilinsko, šiuo aparatu pagelbstima šaknims, kai po jomis yra sujudinama žemė, padaromi ortakiai, kad iki šaknų prieitų oras ir jos galėtų kvėpuoti, o tik po to bus prie šaknų nuvedama maitinimo ir laistymo sistema. Aplink medžių kamienus visa teritorija užsiklos mulčiumi, kuris neleis šilumai taip greitai išgarinti drėgmės. R. Žilinskas mano, kad išgelbėti likusius skvero ąžuolus yra vilties, tačiau dėl to turės pastangų įdėti ir seniūnijos apmokyti darbuotojai, kurie privalės pasirūpinti šaknų drėkinimu ar, kai trūks, pamaitinimu maistinėmis medžiagomis.  

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos