baneris leidinys

javai
Savaitės pradžioje iškritęs gausus kritulių kiekis pakenkė bręstančiam žiemkenčių derliui ir išguldė nokstančių javų laukus. (D. Pavalkio nuotr.)


Pirmadienį per rajoną nusirito smarkaus lietaus banga, kuri kai kuriems žiemkenčių laukams paliko nepataisomas pasekmes – kai kur išguldė bebaigiančius bręsti javus. Ūkininkai nepatenkinti – derlių reikės graibyti nuo žemės, jis bus prastesnės kokybės ir mažesnis.
 
Važiuojant per rajoną po lietingo pirmadienio galima pastebėti daug išguldytų pasėlių plotų. Ūkininkai burnoja, kad derlių bus sunku nukulti, nes paguldyti javai jau „nebeatsistos į pirminę padėtį“. Dėl to derlius tokiuose laukuose būna menkesnis, sunkiau paimamas, o dėl lietaus sumažėja ir baltymų kiekis grūduose, taip pat ir glitimas. Tačiau keista tai, kad išguldyti ne visi laukai, net jeigu jie yra gretimai. Žemdirbius konsultuojantys specialistai sako, kad taip nutinka dėl daugelio priežasčių, viena iš jų – veislė, kuri gali turėti įtakos žiemkenčių augimo procesui ir javai galėjo užaugti per aukšti ar per ploni. Dauguma žemdirbių žiemkenčių pasėlius purškia javo šiaudo augimą stabdančiais preparatais, todėl šie žiemkenčių laukai yra atsparesni įvairioms stichijoms ir nėra išguldyti. Bet kokiu atveju per smarkus lietus turės įtakos ir derliaus drėgnumui, todėl prieš pat javapjūtę smarkių liūčių žemdirbiai tikrai nelaukia. Tiesa, iki javapjūtės pradžios dar viena kita savaitėlė liko, nors  žieminiai javai dabar kaip tik bręsta vis labyn.
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos