baneris leidinys

uzuolaidos prieziura
Įsigijus naujas užuolaidas visuomet džiaugiamasi jų funkcionalumu ir gražia, šviežia išvaizda. Tačiau neretam namų savininkui kyla klausimas, kaip jas valyti? Kokie intervalai turi būti tarp valymų? Ar jas išvis reikia valyti? Ir kaip reikėtų tai daryti, norint kuo ilgiau džiaugtis dailiomis užuolaidomis namuose. Todėl dalinamės pagrindinėmis klaidomis, kurių reikėtų vengti valant užuolaidas, kaip valyti skirtingas jas ir papildomais patarimais, kurie padės džiaugtis švariais ir jaukiais namų langais bei, žinoma, užuolaidomis.
 
Kokių klaidų pasitaiko?

Dažnai galvojama, kad jei ir reikia skalbti užuolaidas, ar kitaip jas valyti, tai reikia daryti retai, kartą į metus, ar net rečiau. Tačiau tai nėra tiesa. Norint palaikyti pastovią švarą ir gerą užuolaidų stovį, jas reikia valyti bene kasdien. Ties, tam nereikia kažkokių ypatingų priemonių, ar gebėjimų. Tam prireiks tik drėgno skudurėlio, ar dulkių šluostės. Tai padės užuolaidoms kristi gražiai. Rimtesniu užuolaidų valymu rekomenduojama užsiimti kartą į pusę metų.

Taip pat dažnai pasitaiko klaidų skalbiant užuolaidas. Tai yra labai svarbu, nes netinkamai jas skalbiant ar valant, audinys gali būti pažeistas, užuolaidos sugadintos. To išvengti neretai padeda gamintojo, ar pardavėjo nurodymai ir instrukcijos, todėl jei juos turite, jų labiausiai ir rekomenduojama laikytis. Taip pat, žemiau dalinamės universaliais patarimais, kaip valyti skirtingų medžiagų tipų užuolaidas.

Kaip valyti skirtingų medžiagų užuolaidas?

Užuolaidos gali būti gaminamos iš įvairių medžiagų. Visos jos šiek tiek skiriasi savo priežiūros ypatybėmis:

•    linas. Užuolaidas, pagamintas iš šios medžiagos rekomenduojama skalbti ne aukštesnėje, nei 60 laipsnių temperatūroje. Tai gana tvirta medžiaga, todėl užuolaidas pagamintas iš jo galima balinti. Labai svarbu atkreipti dėmesį į džiovinimą ir nepersistengti. Per daug išdžiovintos užuolaidos gali tapti nelanksčiomis, sukietėti.

•    Medvilnė. Jų skalbimo temperatūra priklauso nuo užuolaidų spalvos: spalvotos turėtų būti skalbiamos ne aukštesnėje, nei 60 laipsnių, baltos – 90, o juodos kuo mažesnėje. Taip išsaugomos spalvos. Tinka ir įvairūs valikliai, tačiau svarbu nepamiršti, kad dažnai naudojami cheminiai pagreitins audinio susidėvėjimą.

•    Poliesteris. Užuolaidoms, pagamintoms iš šios medžiagos geriausiai, kaip ir linui, tiks 60 laipsnių skalbimo temperatūra. Be to, šis audinys itin lengvai džiūsta.

•    Šilkas. Šio natūralaus audinio užuolaidų nerekomenduojama skalbti skalbimo mašinoje. Taip pat rekomenduojama nenaudoti baliklių, jie gali pažeisti delikatų medžiagos paviršių. Tokias užuolaidas geriausia džiovinti natūraliai, nedėti jų į džiovyklę.

•    Tiulis. Tai dar viena jautri ir delikati medžiaga. Jo negalima skalbti aukštesnėje, nei 30-ies laipsnių temperatūroje ir geriausia tai daryti rankomis. Be to, jį džiovinant negalima gręžti, o rekomenduojama palikti išdžiūti natūraliai, joms kabant.

Žinant, kaip skalbti skirtingo tipo užuolaidas jų priežiūra taps lengvesnė, o ir pačiomis medžiagomis bus galima džiaugtis ilgiau. Taip pat, reikėtų prisiminti, kad galutiniam, puikiam vaizdui reikėtų prižiūrėti ne tik užuolaidas, bet ir pačius langus. Juos reikėtų valyti dažniau. Purvini langai gali ne tik trukdyti kurti estetišką vaizdą, bet ir atidarius juos, supurvinti švariai išskalbtas, ar nuvalytas užuolaidas.

Užs.Nr.d-0312

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos