baneris leidinys

stalas sodyboje
Rajono kaimo turizmo sodybos didžiąsias metų šventes pasitiks tuščios, o net ir iki karantino sugriežtinimo daugelis veiklos nevykdė. Facebook nuotr.

Rajono kaimo turizmo sodybos pirmą kartą artėjant gražiausioms metų šventėms išgyvena sunkius laikus. Vyriausybei griežtinant karantiną ir įvedus naujus papildomus ribojimus, žmonės puolė atšaukinėti rezervuotas vietas, o sodybos turėjo jiems grąžinti sumokėtus pinigus. Šiuo metu yra leidžiamos tik apgyvendinimo paslaugos, kai apsistoti nakvynei gali tik vienos šeimos nariai.
 
Sodybų savininkai teigia, kad šiuo šventiniu laikotarpiu praras daug pajamų, o valstybės parama yra geriau nei nieko, tačiau nuostolių vis tiek nepadės kompensuoti. Vieni teigia išvis nedirbantys, nes neturi tam sąlygų, kiti sako, kad užsakymų dar yra, o treti – kad žmonės taip pat yra įbauginti, todėl bijo atvykti ir atšaukia užsakymus.

Turizmo sodybos „Nemuno vingis“ savininkas Alius Šuika nepaisant uždraustų masinių pobūvių teigia, kad jam įprastų užsakymų netrūksta: „Baliai baigėsi, o kambariai užsakomi pilnai, pas mus jau kelis metus labai daug tokių užsakymų yra.“

Tuo metu sodybos „Dobilas“ savininkas Rimas Dobilas sako, kad jo sodyba išvis nedirba, nes, sugriežtėjus reikalavimams, jis neturi ką pasiūlyti žmonėms.

„Nieko nėra, nedirbame, o kambarių ar namelių šeimoms pasiūlyti negalime – nėra įrengta“, – sako jis ir priduria, kad per pirmą karantino bangą pavasarį besikreipiančių buvo daugiau.

Apie karantino situaciją pasiteiravus sodybos „Mockynė“ vadovės Aušros Krisiukėnienės, atsakymas nuskambėjo panašiai.

„Sunkiai laikomės, nelabai ką galime padaryti, – situaciją komentuoja moteris ir pažymi, kad šis šventinis laikotarpis ramus. – Visi bijo komendanto valandos griežtinimo, bijo judėti iš namų. Šiai dienai – ramybės periodas, lauksime naujų metų.“

A. Krisiukėnienė  sako, kad pasikalba su kitų rajono sodybų šeimininkais, situacija visur panaši, tačiau spėja, kad kituose Lietuvos regionuose gali būti kiek geresnė.

„Galbūt Zarasų ar Molėtų rajonuose kitaip dirba“, – svarsto ji.  

Dauguma iš pašnekovų teigia, kad tenka susitaikyti su esama situacija ir laukti geresnių laikų. Valdžios sprendimui griežtinti karantiną neprieštarauja ir sako, kad įvesti ribojimai yra reikalingi. Jie laukia naujų valdžios sprendimų, seka situaciją ir su viltimi žiūri į artėjančius metus.

Rimantas Puidokas

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos