baneris leidinys

Šiemet pasėlių deklaravimas prasidės anksčiau – balandžio 12 d. Deklaravimo pabaiga numatoma birželio 7d. Pavėluotos paraiškos bus priimamos iki liepos 2 d. Šiais metais įsigalios naujos pasėlių deklaravimo taisyklės.

Kaip informavo savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Irena Žemaitienė, kaip ir ankstesniaisiais metais, paraiškas bus galima teikti pas specialistus savivaldybėje, seniūnijose, taip pat savarankiškai internetu. Pernai rajone 2 tūkst. 468 pareiškėjai deklaravo apie 97 tūkst. 400 hektarų.
 
Kokios laukia žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo naujovės?

Vienas iš pokyčių – numatoma, kad žaliajame pūdyme einamaisiais metais pasėti augalai įterpiami į dirvą. Naikinamas reikalavimas tai padaryti iki rugsėjo 1 d. Vietoj to nustatoma, kad žaliajame pūdyme augintus augalus deklaruoti kaip kitų metų pasėlį draudžiama ir žaliasis pūdymas tame pačiame lauke negali būti deklaruojamas daugiau kaip du kartus iš eilės.

Taip pat šiemet nebelieka galimybės gauti išmoką už pievose susmulkintą ir paskleistą žolę. Šienas, žalioji masė ar pan. turi būti išvežta iš lauko, supresuota arba sudėta į kūgius. Išimtis palikta tik sodams ir uogynams – jų tarpueiliuose smulkinti bei paskleisti žolę bus galima ir toliau.

Permainos ir siekiantiems paramos už daržoves, sodus bei uogynus: vietoj buvusio reikalavimo nuimti derlių iki lapkričio 15 d., atvirame grunte derlių auginantys daugiau kaip 1 ha plote per „NMA agro“ programėlę turės pateikti nuotraukas, kuriose matysis derlius. Tai reikės padaryti iki spalio 1 d. bet ne vėliau kaip 10 darbo dienų iki derliaus nuėmimo. Nuotraukų neįkėlus parama mokama nebus.

Taip  pat planuojama papildyti žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų klasifikatorių naujais kodais, kuriais būtų deklaruojami mišrūs daržovių, sodų ir uogynų plotai, taip užtikrinant, kad susietąją paramą galėtų gauti ir smulkūs ūkiai.

Nuo šiol deklaruojant bus galima atnaujinti duomenis apie ūkį, kontrolinių sklypų pakitimus aprašyti visus metus, sertifikuotos sėklos dokumentai pateikiami tik NMA pareikalavus, o deklaruojantiems daugiau nei 30 ha javų ir rapsų plotą nebelieka galimybės sėklą žymėti kaip „nežinoma“.

Atnaujintas ir Augalų apsaugos produktais purškiamų plotų posistemis (AAPIS). Atsisakyta ir galimybės skirti savanorišką paramą ūkininkus vienijančioms organizacijoms.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos