baneris leidinys

Naujausios apklausos rodo, jog beveik trečdalis šalies gyventojų, jei leistų galimybės, rinktųsi gyventi didmiesčio priemiestyje arba kaimo vietovėje. Pageidautina – kuo arčiau miško. Tą įrodo ir žemės bei nekilnojamo turto objektų kainų augimas vietovėse, kurios ribojasi su mišku. Todėl Nacionalinė mokėjimo agentūra siunčia geras naujienas tiems, kas planuoja žemę apželdinti mišku.

Norintiems įveisti mišką skelbiamas paraiškų, skirtų paramai gauti, rinkimas. Apželdinimui paramą norintys gauti ūkininkai, turintys nenašių, dirvonuojančių ar sunkiai dirbamų žemių, yra kviečiami nuo kovo 29 d. iki birželio 25 d. teikti paraiškas. Tai pirmasis paraiškų priėmimo etapas šiais metais, jam skirta daugiau nei 8 mln. eurų paramos lėšų.
 
Šiemet į paramą pretenduoti gali juridiniai ir ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus fiziniai asmenys, savo vardu įregistravę žemės ūkio valdą Lietuvos žemės ūkio ir kaimo verslo registre ir turintys parengtą miško želdinimo ir žėlimo projektą, patvirtintą Valstybinių miškų urėdijos. Taip pat pretenduoti gali ir šalies savivaldybės, kurios tokią žemę valdo patikėjimo teise. Paraiškos priimamos tik elektroniniu būdu, naudojantis Žemės ūkio ministerijos informacine sistema ŽŪMIS. Skelbiama, jog išmokos dydis priklausys nuo to, kokios rūšies medžius bus ketinama veisti, ir svyruos nuo 1 tūkst. 246 eurų iki 3 tūkst. 651 euro už hektarą. Želdinių įveisimui parama sieks nuo 163 eurų iki 433 eurų už hektarą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos