baneris leidinys

bastys agronomai
Lina POŠKEVIČIŪTĖ


Rajono agronomai praėjusį šeštadienį organizavo ataskaitinį susirinkimą ir virtualiai aptarė nuveiktus ir būsimus darbus. Organizacijos valdyba pažadėjo dėti daugiau pastangų, kad Šakių agronomų asociacijos gretos gausėtų.

Ataskaitinį susirinkimą pradėjęs Lietuvos agronomų sąjungos Šakių agronomų asociacijos valdybos pirmininkas Mindaugas Bastys pirmiausiai paprašė prisiminti Anapilin išėjusius narius – Antaną Matijošaitį ir Antaną Kirkicką.

Apžvelgdamas praėjusius metus, rajono agronomų asociacijos pirmininkas M. Bastys, kuris prie šios organizacijos vairo stojo vos prieš metus, priminė, kad valdybos nariai per metus buvo susirinkę keturis kartus, sprendė organizacinius, finansinius klausimus, kur būtų galima sukauptas lėšas panaudoti. Nutarta dalį jų išleisti ir įsigyti leidinį „Lietuvos agronomų sąjungos šimtmečio istorija“. Beje, medžiagą apie rajono agronomų asociaciją rinko ir pateikė Romas Pukinskas. Pernai Arūnas Vasiliauskas buvo deleguotas į Lietuvos agronomų sąjungos valdybos narius. Nepamiršta ir graži tradicija – praeitą pavasarį buvo sodinti ąžuolai Kudirkos Naumiestyje, kur kuriamas Agronomų ąžuolynas, šią tradiciją planuojama tęsti ir šiemet.

„Žiūrint į organizacijos perspektyvas, siūlyčiau kas du metus organizuoti ir kad tradicija taptų lauko dienos, kurios galėtų vykto mūsų narių ūkiuose, pasikviečiant ir gamintojų atstovus, kurie galėtų pristatyti savo techniką, įrangą, augalų apsaugos produktus ir kita“, – siūlė M. Bastys.

Loreta Aleknavičienė, pristatydama Šakių agronomų asociacijos finansų ataskaitą, paminėjo, kad didžiausią įplaukų dalį (1 tūkst. 580 eurai) sudarė skirtas 1,2 proc. gyventojų pajamų mokestis.

„Atėjus naujam pirmininkui, valdyba suaktyvino veiklą ir pasiektas rekordinis asociacijos istorijoje rezultatas, kuomet gyventojai tiek skyrė paramos, tai yra šeštas pagal visuomenines organizacijas rodiklis“, – džiaugėsi R. Pukinskas.

Susirinkimo metu LAS Garbės nario vardo nominacijai buvo pasiūlytas Slavikų krašto ūkininkas, agronomas Vintautas Kasperavičius (praeitais metais buvo nominuotas Vytautas Bitinas).

 „Ačiū už pasitikėjimą. Paprastai visi, kurie yra gavę Garbės agronomo vardus, yra baigę aukštąsias mokyklas, ar aš nebūsiu pirmas, kuris gausiu vardą, bet esu baigęs technikumą?“ – kuklinosi V. Kasperavičius.

Karantinas suvaržęs ir aktyvesnę asociacijos veiklą, tačiau nuotoliniu bendravimu rajono agronomai pasidžiaugė, pasveikino narius, atšventusius asmeninius jubiliejus.

V. Kasperavičius kėlė klausimą, kodėl asociacijos gretose mažai jaunimo.

„Yra skaudu, manau, kad tuoj bus mirštanti organizacija. Noriu, kad jaunimas įsijungtų“, – sakė V. Kasperavičius.

Kaip paaiškino R. Pukinskas, valdyba sieks atnaujinti organizaciją naujais veidais. Jis dar pridūrė, kad visgi Šakių agronomų asociacija savo narių skaičiumi ir veiklomis yra viena skaitlingiausių ir aktyviausių tarp visų asociacijų Lietuvoje.

„Noriu, siekiu ir aš, kad jaustume, jog mūsų rajono agronomų organizacija yra  prasminga ir reikalinga. Tikėkimės, kad greit, po skiepijimo, turėsime ir kontaktinius susitikimus“, – tokiomis mintimis susirinkimą užbaigė M. Bastys.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos