baneris leidinys

Šiais metais medžioklės trofėjų apžiūros komisijoje nebebus aplinkosaugininkų – trofėjų apžiūras ir komisijų darbą organizuos asociacijos, vienijančios medžiotojų klubus ir būrelius. Tokią tvarką šįmet patvirtino naujasis Aplinkos ministras, kuris pakeitė Medžioklės trofėjų apžiūros tvarką.

Iki šiol Medžioklės trofėjų apžiūros ir vertinimo darbą organizavo Aplinkos apsaugos departamento padaliniai. Tvarka keičiama stiprinant medžiotojų asociacijų savivaldą ir taupant aplinkosaugos pareigūnų darbo laiką. Šakių medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovas žuvininkas Gintautas Liepuonis sako, jog rajone iš principo niekas nesikeis, nes ją ekspertai organizuos kaip ir anksčiau, tik komisijoje neliks ilgamečio jos nario Kazlų Rūdos aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiojo specialisto Kęstučio Lopetos. Tiesa, Aplinkos apsaugos departamentas vis tiek prižiūrės, ar visi medžiotojai pateikė trofėjus į apžiūrą.
 
Pačių apžiūrų tikslas – pagal pateiktus sumedžiotų elninių žvėrių trofėjus nustatyti, ar medžiojant žvėris laikomasi jų atrankos reikalavimų. Apžiūrai pristatomi per praėjusį medžioklės sezoną sumedžiotų elninių žvėrių ragai ir vilkų kaukolės. Įprastai trofėjų apžiūra vykdavo kovo pabaigoje arba balandį, bet pernai ji neįvyko dėl prasidėjusio karantino. Kaip bus šįmet, dar neaišku.

Dar viena naujovė, anot G. Liepuonio,  kad trofėjų apžiūros komisiją gali organizuoti vietos draugija, tačiau Šakių rajono draugijoje esminių pokyčių nebus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos