baneris leidinys

paliskis almantas
Kooperatyvo „Marijampolės regiono cukriniai runkeliai“ valdybos pirmininkas Almantas Pališkis tikisi, kad šiemet cukrinių runkelių sėja prasidės laiku. D. Pavalkio nuotr.

Saulė kasdien kyla vis aukštyn, cukrinių runkelių augintojai naują cukrinių runkelių sezoną pasitinka šiek tiek ramiau, laukia atkeliaujančios sėklos, kurią į laukus planuoja išberti jau kitą savaitę.
 
Kaip pasakojo ŽŪK „Marijampolės regiono cukriniai runkeliai“ valdybos pirmininkas Almantas Pališkis, jau sudarytos ir auginimo sutartys su UAB „Žvalguva“, kuri iš ūkininkų pasirengusi supirkti ir perdirbti runkelių derlių. Sėkla užsakyta, į kai kuriuos ūkius jau ir pristatyta. Kooperatyvo „Marijampolės regiono cukriniai runkeliai“ nariai renkasi iš dviejų vokiškų selekcijos kompanijų šiuolaikiškas, derlingas ir cukringas veisles.

Kooperatyvui iš viso priklauso 84 nariai, pasak A. Pališkio, cukrinių runkelių augintojų net padaugėjo. Iš viso cukraus gamybos fabrikui Marijampolėje cukrinius runkelius tiekia apie 100 augintojų. Šiuo metu bendrovei „Lietuvos cukrus“, kuriai priklauso fabrikas, vykdoma bankroto procedūra.

Anot A. Pališkio, pernai metai cukrinių runkelių augintojams buvo kupini nerimo ir nežinomybės. Pavasarį sutartys buvo pasirašomos paskutinę minutę, todėl vėlavo sėja.

„Išsidirbę laukus laukėm, kada sėkla parvažiuos, o iki rudens žemdirbiai nežinojo, ar fabrikas apskritai dirbs, ar ūkininkų užauginta produkcija bus perdirbama“, – pasakojo A. Pališkis ir pasidžiaugė, kad visgi praeito sezono cukrinių runkelių perdirbimas praėjo sklandžiai, už pernykštį derlių „Žvalguva“ sumokėjo laiku.

„Šiemet pasirengę užauginti daugiau runkelių negu pernai. Sudaryta sutarčių apie 230 tūkst. tonų cukrinių runkelių“, – teigė kooperatyvo valdybos pirmininkas A. Pališkis.

Kol kas mūsų krašto ūkininkai tradicijos auginti šią kultūrą neatsisako ir tikisi sėkmingo cukrinių runkelių sezono ir didesnės cukrinių runkelių supirkimo kainos bei aiškumo dėl tolesnės Marijampolės cukraus fabriko veiklos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos