baneris leidinys

kvedys
Regimantas Kvedys (dešinėje) ne tik prekiauja augalais ir trąšomis, bet ir pats mielai dalijasi sukaupta sodininkystės patirtimi veisiant ir auginant tam tikrų rūšių augalus. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Žinomas Šakių verslininkas, įmonės „Rikveda“ savininkas Regimantas Kvedys savo hobį auginti ir dauginti įvairius vaiskrūmius ir dekoratyvinius augalus ilgainiui pavertė į dar vieną papildomą verslo šaką. Prieš keletą metų užsiaugintus augalėlius pradėjo mėgėjiškai pardavinėti mugėse, pernai įkūrė internetinę parduotuvę, o nuo šiandien pirkėjai laukiami ir parduotuvėje Šakiuose.

„Pats auginau, dauginau, važiuodavau į muges, nuo to viskas ir prasidėjo. Pernai viskas persikėlė į internetinę parduotuvę sodininkui.lt, o šį pavasarį ant pievelės susirikiavo kelios eilės augalų, kuriuos klientai, jeigu pageidauja, gali apžiūrėti ir išsirinkti vietoje. Nors mes patys augalus pristatome visoje Lietuvoje, tačiau kai kurie žmonės iš rajono gal nori pasiimti augalus patys. Pirmiausia pradėjom nuo to, kad per dieną sulaukdavome vieno užsakymo, o dabar vidutiniškai per dieną būna jų 20, ypač dabar, kai pats sezonas“, – pasakoja R. Kvedys ir priduria, kad sodinukai yra vazonuose, tad juos galima sodinti bet kada, nebūtinai šiuo metų laiku.

Daugiau kaip 20 metų baldų prekyba bei buitinės technikos priežiūra užsiimantis verslininkas sako, jog savo asmeniniame sode taip pat praleisdavo nemažai laiko, kur daugino kai kuriuos populiarius vaiskrūmius, kuriais vėliau pradėjo prekiauti mugėse. Tiesa, asortimentas buvo gan menkas, tačiau pernai, atidaręs internetinę parduotuvę, R. Kvedys pastebėjo, kad klientai į krepšelį nori įsidėti įvairių augalų, todėl šiandien internetinėje parduotuvėje galima rasti kone 200 įvairiausių rūšių augalų, kurie parduodami vazonėliuose. Tarp jų yra populiariųjų vaiskrūmių, tokių kaip šilauogių, valgomųjų sausmedžių, aktinidijų, medlievų, aviečių, bruknių, serbentų, gervuogių, agrastų, vynuogių. Dabar jau ir internetinėje, ir lauke prie „Rikvedos“ parduotuvės yra gausus pasirinkimas dekoratyvinių augalų: čia ir sodų puošmenos azalijos, rododendrai, hortenzijos, magnolijos, japoninės lanksvos, krūminės ir lipančios rožės, ir „stambiniai“ (skiepyti į kotą) augalai, varpiniai augalai, daugiametės gėlės, šilropės ir kiti. Tarp parduodamų augalų yra ir keletas spygliuočių, tačiau šios rūšies asortimentą verslininkas dar ketina plėsti. Parduotuvėje galima įsigyti ir trąšų, o netrukus bus pardavinėjama ir žemė augalams sodinti.

Anot verslininko, pradėjus internetinę prekybą, atsirado gausybė rūšių augalų, jų, beje, šiandien jau pritrūksta ir didieji augintojai. Pasirodo, augalus reikia užsisakinėti net prieš sezoną, nes, pavyzdžiui, šįmet, jeigu pasibaigs kuri rūšis, gauti augalėlių papildymą nėra šansų.

„Tie didieji ūkiai Lenkijoje augina sodinukus ir aptarnauja ne tik Europos šalis, bet ir Rusiją, mažais kiekiais niekas neužsakinėja, tad reikia planuotis užsakymą, bet ir dabar jau kai kurios rūšys išparduotos, tad papildymo sulauksime tik kitais metais, kai jie vėl užsiaugins“, – pasakoja R. Kvedys.

Anot verslininko, Lietuvoje daug kas renkasi auginti tujas, bet dažniausiai ne vazonėliuose, o iškasamas. Tujos vazonėliuose brangiau atsieina pirkėjui, ypač jeigu reikia didelio kiekio, todėl žmonės dažniausiai renkasi iškastinius sodinukus, nors jie sunkiau prigyja.

„Mes savo parduodamiems augalams duodame veislės atitikimo bei prigijimo garantiją, kuri galioja visoje Lietuvoje. Jeigu neatitinka rūšis ar kas, mes jį pakeičiam. Aš pats kažkada senais laikais esu prisipirkęs bet kokių augalų ir taip kokia 20–30 proc. neatitinka veislės, o tai jau didelė problema pirkėjui“, – pasakoja apie prekybos niuansus verslininkas.

Kalbėdamas apie kainas, R. Kvedys sako, jog jos yra „priderintos prie vietinės rinkos“, o daugelis augaliukų yra ir pigiau negu kitose parduotuvėse, nes priimtiną kainą klientui gali šeimininkas pasiūlyti dėl to, jog augalus perka dideliais kiekiais. Tiesa, kai kurie augalai turi ženklinimus, t.y. patentą, kuris nurodo jų kilmę, todėl šie sodinukai yra šiek tiek brangesni.

 „Patentas yra reikalingas augalui – juk kartais mokslininkai dirba ne vienerius metus, kad išvestų tam tikrą veislę. Ta veislė ir atitinka visus kriterijus, kas apie ją parašyta. Tiesa, tos veislės augalą galima įsiveisti pasidauginus ir nuo kaimyno įprastu būdu, tačiau prekiauti juo jau bus nebegalima, nes jis tiesiog neturi licencijos, o baudos už tai yra nemenkos, kaip ir paties patento įsigijimas daug kainuoja“, – sako verslininkas ir pataria pirkėjui, nusipirkusiam jo parduotuvėje augalą, vėliau jį auginant ir prižiūrint vadovautis augalo aprašymu, kuris yra pateiktas internetinėje svetainėje – taip bus lengviau suprasti, kur sodinti ir kaip auginti augalą, kad šis ir puikiai derėtų arba gerai atrodytų. Beje, aprašymus verslininkas stengiasi sudaryti pats, remdamasis Europoje pateiktais augalų specifikacijų aprašymais, kad informacija klientui būtų kuo aiškiau ir tiksliau suteikta. R. Kvedys sako, jog jis į Lietuvą veža tas augalų rūšis, kurios atsparios šalčiui, atitiktų mūsų klimatą. Kaip minėta, dar vienas privalumas – savo produkciją po Lietuvą visiems klientams išvežioja patys.

„Logistika išvystyta pas mus – kiti medelynai dažniausiai siunčia per siuntas, o mes pristatome patys. Kitur vien suruošimas trunka nuo dviejų iki keturių savaičių, o mes iki tolimiausių taškų šalyje jau išvežiojame per dviejų savaičių laikotarpį“, – tikina R. Kvedys.

Prekybininkas sako, jog kartais per parą vairuotojai po šalį suvažinėja net po tūkstantį kilometrų. Prekes pristato ir Šakių rajone, tačiau jeigu žmogus perka nedaug, jam tenka susimokėti 8 eurų pristatymo mokestį.

Paklaustas, iš kur pats prekybininkas tiek žino apie įvairiausias augalų rūšis, veisles, auginimo specifiką, R. Kvedys sako, jog reikia tą mėgti ir tuo domėtis, kitaip „neis užčiuopti pulso“, ko parduotuvės klientams labiausiai reikia, kas yra paklausu. Paklaustas apie klientų poreikius šį sezoną, verslininkas sako, jog vis dar niekam pozicijų neužleidžia sodo karalienė šilauogė, valgomieji sausmedžiai, aktinidijos, rododendrai, azalijos, magnolijos ir kiti tiek reti, tiek jau gerai žinomi vaiskrūmiai ir dekoratyviniai augalai. Aprodydamas augalų rūšis pardavėjas pats pasakoja, kaip ir kur juos reikia auginti, kokį gruntą augalai mėgsta, ko reikėtų vengti. Rodydamas į šilauoges, R. Kvedys sako, kad labai svarbu jų nepertręšti ir išlaikyti dirvos rūgštingumą – nėra lengva nutaikyti ir atpažinti, kad šiems augalams kažko jau trūksta.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos