baneris leidinys

Nuo balandžio 12 d. ūkininkai jau pradėjo deklaruoti pasėlius, tiesa, kol kas žemdirbiai delsia, nes laukuose jau prasidėjo darbai. Balandžio 22 d. duomenimis, rajone žemės ūkio naudmenas ir pasėlius deklaravo 181 asmuo.

Pasak savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vedėjos Irenos Žemaitienės, iki šiol kasdien deklaruoja iki šešių pareiškėjų.
 
Anot I. Žemaitienės, ūkininkams daugiau ar mažiau viskas aišku, žino, kad ateinant deklaruoti pasėlius reikia atsinešti visus privalomus dokumentus, tiksliai žinoti ir būti išsimatavus savo laukų ribas.

Šiemet ūkininkai deklaruoti plotus galės iki birželio 7 d. Pavėluotai paraiškas dar bus galima pateikti iki liepos 2 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną galutinė paramos suma bus mažinama 1 proc.

„Deklarantus kviečiame rašydami žinutes, skambiname. Kai kuriuos deklaruojame nuotoliniu būdu. Kol kas vangiai patys kreipiasi“, – pasakojo I. Žemaitienė.

Ji priminė, kad, deklaruojant nuotoliniu būdu, prie asmenų paraiškos gali prisijungti žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus specialistai seniūnijose ar savivaldybėje ir padėti išspręsti iškilusias problemas.

„Per nuotolį galime paruošti paraiškas, nekontaktuojant su pareiškėjais, aptariant telefonu. Mūsų rajone deklaruojančių iki 10 hektarų yra 65 proc. pareiškėjų. Jeigu keičiasi tik kultūrų pavadinimas ir nereikia perbraižyti laukų, prašome skambinti specialistams ir pranešti apie laukų pasikeitimus, nesilankant seniūnijose“, – pataria I. Žemaitienė.

Anot jos, šiemet, kaip ir praėjusiais metais, siekiant išvengti žmonių susibūrimo ir artimo kontakto, pareiškėjai privalo registruotis iš anksto. Jiems paskiriamas konkretus atvykimo į seniūniją laikas. Yra laikomasi visų atsargumo taisyklių, o atvykę asmenys privalo naudotis visomis būtinomis apsaugos priemonėmis.

„Pareiškėjams pastatyti papildomi stalai su monitoriais, kad asmuo, net ir sėdėdamas toliau nuo specialistų, matytų savo įbraižomus laukus“, – teigia I. Žemaitienė.

Specialistams seniūnijose parengtos patalpos taip, kad jos būtų kuo arčiau prie išėjimo ir nesikirstų su kitų ateinančių asmenų srautais. Tie, kurie dirbo antrame aukšte, yra perkelti į pirmą aukštą. I. Žemaitienė dėkojo seniūnams už pagalbą įruošiant patalpas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos