baneris leidinys

vandenys skaitiklis
Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

UAB „Šakių vandenys“ praėjusių metų veiklos ataskaita rodo, kad įmonės finansinė padėtis stabilizuojasi. Nors praėjusius metus bendrovė užbaigė nuostolingai, tačiau nuostolis perpus mažesnis negu užpernai.

Šios įmonės viena iš paslaugų – centralizuota vandens tiekimo sistema – naudojasi apie 75 proc. visų rajono gyventojų. Įmonė kasmet prijungia prie centralizuotų nuotekų tinklų vis daugiau vartotojų, dėl to atsiranda daugiau klientų ir pajamų. Deja, įvairūs veiksniai lėmė, kad ši bendrovė ne vienerius metus buvo linksniuojama dėl sunkios finansinės situacijos. Tačiau ne viskas dar prarasta – kai kurie praėjusių metų veiklos rezultatai rodo, kad padėtis gerėja – pajamos iš vandens tiekimo didėjo 8,8 tūkst. eurų, o už nuotekų tvarkymą augo 37 tūkst. eurų. Visgi, susumavus rezultatus, įmonė metus užbaigė su 52 tūkst. 338 eurų nuostoliu, bet perpus mažesniu negu užpernai, kada nuostolis siekė 110 tūkst. 244 eurus. Anot įmonės direktoriaus Kęstučio Vilkausko, tam įtakos turėjo daug kas, pavyzdžiui, ir toks veiksnys, kad įmonė gavo 113 tūkst. eurų daugiau pajamų nei užpernai.

„Gavom daugiau pajamų už įvairius darbus – tai įvadų atvedimas gyventojams, tai kiti smulkūs darbeliai, kurie įsiskaičiuoja į „kitas“, papildomas įmonės pajamas. Jų pernai gavome 175 tūkst. eurų, kai tuo tarpu užpernai iš šios veiklos gavome 122 tūkst. eurų. Pajamų daugiau gavom ir iš pagrindinės veiklos – geriamojo vandens tiekimo, nuotekų tvarkymo. Dar svarbu ir tai, kad nedaug didėjo įmonės sąnaudos, tik 3 proc., todėl viską susumavus, gavosi geresni rezultatai“, – sako įmonės direktorius.

Įtakos neigiamam finansiniam rezultatui turi ir gyventojų įsiskolinimas – 2020 m. pabaigoje įsiskolinimas išaugo iki 172 tūkst. eurų (2019 m. pabaigoje įsiskolinimas buvo 133 tūkst. eurų). Direktorius sako, jog su skolininkais bendraujama, o didžiąją dalį skolos sumos sudaro einamojo mėnesio dar neapmokėtos sąskaitos. Anot K. Vilkausko, labai pradelstų mokėjimų, laimei, nėra.

Teigiamu pokyčiu galima įvardyti ir tai, kad praėjusiais metais įmonė be reikalo išvaistė mažiau vandens, t.y. pakelto iš žemės gelmių vandens, kuris buvo ne parduotas, o prarastas kitais būdais. Pernai vandens kėlimas sumažintas 73 tūkst. kub. metrų. Pagal netektis galima spręsti, jog kas trečias litras vandens yra ne parduodamas, o prarandamas, tačiau taip yra ne tik mūsų rajone, su tuo susiduria daugelis vandens įmonių. Pernai įvairiose Šakių rajono vietose įvyko 562 gedimai vandentiekio linijose, užpernai – 621 gedimas. K. Vilkauskas sako, jog vienas iš įmonės prioritetinių tikslų – vandens praradimų mažinimas dėl gedimų.

Nepaisant visų sunkumų, vandens tiekėjų įmonė kas metai daro investicijas, tiesia naujus, remontuoja senus vandens ir nuotekų tinklus. Dabar įmonės vadovas suka galvą dėl Sintautų, kur įmonei pastačius vandens gerinimo įrenginius, išvalius vandenį iki nustatytos geriamojo vandens higienos normos, susiduriama su problema, kur išleisti vandenį, kuris susidaro filtrų praplovimo metu, nes dėl didelio jo užterštumo tiesiogiai išleisti į aplinką be taršos leidimo negalima. Taršos leidimui gauti reikalinga atlikti nemažai paruošiamųjų darbų, tokių kaip poveikio aplinkai įvertinimas, gauti atsakingų institucijų suderinimus ir t.t., o tai papildomos laiko ir finansinės sąnaudos.

„Mes vandenį išvalyt tai išvalysim, bet pirmiausiai turime gauti leidimą išleist filtrų plovimo metu susidarančias nuotekas. Dabar aiškinuosi, kiek tos mineralizacijos vandenyje, koks kiekis susidarys išleidžiamo į aplinką vandens ir kiek mums atsieis taršos mokestis. Viskas dar procese“, – aiškino K. Vilkauskas.

Pasak direktoriaus, vandenį Sintautų gyvenvietės vartotojams valyti reikia, nes jame viršijama geležies norma iki 10 kartų, taip pat viršijami ir kiti rodikliai.

Įmonės vadovui smagu, kad 2020 m. buvo pastatyti ir pradėjo veikti Kidulių mstl. vandenvietės gerinimo įrenginiai, vandenį tiekiantys per 600 gyventojų, o paklojus daugiau kaip 400 m vamzdžio pavyko prie Kidulių geriamojo vandens tiekimo infrastruktūros prijungti ir greta esančio Kaimelio kaimo apie 100 gyventojų sudarant galimybę gauti geresnės kokybės vandenį, kuris iki tol žymiai viršijo higienos normų geležies rodiklį.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos