baneris leidinys

ciuziniai
Čiužinys yra toks įprastas dalykas, kad dauguma iš mūsų net nepagalvoja, kokią įdomią istoriją, siekiančią tūkstančius metų, jis turi. Tikriausiai būtų įdomu sužinoti, nuo ko gi viskas prasidėjo? Pažvelkime atidžiau į čiužinio raidą per visą istoriją.

Čiužinių istorija

Tikriausiai nenuostabu, kad patys pirmieji čiužiniai buvo pagaminti iš įvairių natūralių daiktų, tokių kaip žolės, kailiai ir lapai. Manoma, kad pirmieji tokio tipo čiužiniai buvo sukurti neolito laikotarpiu (10 000–4000 m. prieš Kristų).
 
Kitas čiužinių vystymosi etapas įvyko Persijoje apie 3600 m. prieš Kristų, kuomet čia gyvenę žmonės sukūrė pirmąjį vandens pagrindo čiužinį, užpildydami ožkos odą vandeniu. Po kelių tūkstančių metų romėnai odą užpildydavo šiaudais bei vilna. Beveik du tūkstančius metų čiužinyje nebuvo jokių realių naujovių, o Renesanso epochos čiužinys vis dar buvo gaminamas iš odos ir įdarytas natūraliais užpildais, tokiais kaip vilna ir šienas.

Tik XVIII–XIX amžiuje žmonės pradėjo rimtai galvoti apie čiužinio gamybą, sukurdami įvairius sintetinius užpildus ir kurdami kitokio tipo užvalkalus. O visiems gerai žinomos spyruoklės čiužiniuose pirmą kartą buvo pradėtos naudoti XIX amžiaus viduryje. 1926 m. buvo sukurta latekso guma, kuri tapo pagrindine čiužinio medžiaga.

Galiausiai aštuntajame ir devintajame dešimtmetyje atsirado ir išpopuliarėjo „memory foam“ čiužiniai, dar kitaip žinomi, kaip čiužiniai su atmintimi, kurie prisimena žmogaus kūno formas ir išlaikydami patogią miegančiojo pozą pagerina poilsio kokybę.

Čiužiniai šiomis dienomis

Šiuolaikiniai čiužiniai yra labai įvairūs ir gaminami kokybiškų bei patvarių medžiagų. Plačiai naudojamos medžiagos jų gamyboje yra spyruoklės, putų poliuretanas, viskozė. Jei kaip tik ieškote naujo kokybiško čiužinio, https://www.magresbaldai.lt/baldai/ciuziniai/ rasite platų jų pasirinkimą. Pažanga čiužinių gamyboje leidžia sukur-ti čiužinius, kurie prisitaiko prie kūno padėties, leidžia kūnui kvėpuoti, užtikrina puikią miego kokybę bei yra pritaiky-ti jautriems žmonėms: jiems yra skirti hipoalerginiai čiužiniai.

Taigi nuo atsiradimo pradžios čiužiniai pasikeitė neatpažįstamai. Dabar mes dabar turime galimybę miegoti ant nau-jausiomis technologijomis pagamintų ypač patogių ir patvarių čiužinių, o kadaise žmonės miegojo tiesiog ant lapų krūvos – pokyčiai tiesiog stulbina, ar ne?

Užs.nr.d-0099

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos