baneris leidinys

lietaus vanduo
Apie būtinybę mokėti už paviršines nuotekas kalbama seniai, mūsų savivaldybėje mokestis buvo patvirtintas dar prieš keletą metų, bet realiai tvarka negaliojo. Dabar mokestis mažesnis, jį juridiniai asmenys turėtų pradėti mokėti nuo vasario 1 dienos. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Paskutiniame praėjusių metų savivaldybės tarybos posėdyje buvo nustatytos geriamojo vandens, nuotekų bei paviršinio nuotekų tvarkymo kainos ir tvarkos aprašas. Daugiausiai diskusijų kėlė būtent paviršinių nuotekų tvarkymas. Be to, neabejojama, kad pradėjus taikyti iki šiol netaikytą mokestį UAB „Šakių vandenys“ neišvengs ir sunkumų.

Nors mokestis už paviršinių nuotekų tvarkymą ne naujiena, jis jau prieš keletą metų patvirtintas ir mūsų rajone, tačiau realiai mokestis nebuvo renkamas, nebuvo ir tvarkos. Tiesa, jei anksčiau šis mokestis buvo 0,23 Eur/m3, tai gruodžio 10 d. Valstybinė energetikos

reguliavimo taryba patvirtino naują paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą abonentams, perkantiems paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugas, ši kaina yra 0,13 Eur/m3.

„Komisija, kurioj dirbau ir aš, metus laiko dėjom pastangas subalansuoti tarifą taip, kad jis būtų pritrauktas prie realių sąnaudų, pagrindžiančių kaštus“, – sakė savivaldybės Ūkio ir verslo komiteto pirmininkas Artūras Varankevičius.

Nors verslo atstovai buvo prašę trijų mėnesių pereinamojo laikotarpio, Ūkio ir verslo komitete tiek A. Varankevičius, tiek Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjas Arvydas Šlėderis kalbėjo, kad atidėjimas tik tuščias reikalas, neduosiantis jokios naudos, nes tarifas privalo būti taikomas ir taškas.

Tiesa, paviršinių nuotekų ar dar kitaip vadinamą lietaus mokestį, kaip numato dabartiniai įstatymai, mokėtų tik juridiniai subjektai, nors A. Šlėderis spėja, kad tik laiko klausimas, kada šis mokestis bus taikomas ir privatiems vartotojams. Apie tai kalbėta ir Trišalėje verslo taryboje, kur taip pat pasisakyta, jog mokestis turėtų būti taikomas tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims, tačiau tai ne rajono valdžios sprendimai.

„Dvigubi standartai. Reiškia, verslo atstovams lyja lietus, o paprastiems žmonėms nelyja ir jis kažkaip už dyką prapuola“, – tarybos posėdžio metu samprotavo Tomas Skaizgirys.

Visgi klausimų iš tarybos narių netrūko ir kalbant apie mokesčio taikymą juridiniams subjektams.

„Kaip bus su juridiniais asmenimis, kurių būstinės registruotos individualiuose namuose arba daugiabučiuose, pavyzdžiui, kirpyklos? Ar jos mokės ir kaip mokės?“ – teiravosi vicemeras Darius Jakavičius ir teigė, kad tik žvilgtelėjęs į REGIA vien Žalgirio gatvėje mato keturis namus, kuriuose vykdoma komercinė veikla, J. Basanavičiaus gatvėje iki „Varpo“ mokyklos yra aštuoni namai, kur registruoti juridiniai subjektai.

„Klausimas, kaip vandenys traktuos tuos juridinius vienetus“, – svarstė vicemeras ir spėjo, kad taikant mokestį gali būti ir manipuliacijų, ir įvairių interpretacijų.  

A. Šlėderis aiškino, kad „vien tik juridinio asmens statusas neužtraukia teisės mokėti mokesčio, nes turi būti vykdoma veikla“. Jei veikla nevykdoma, objektas nebus apmokestinamas.

Anot vedėjo, jei ūkinė komercinė veikla vykdoma daugiabutyje, pirmame aukšte, „tai nėra sudėtinga paskaičiuoti stogo plotą, tenkantį tam buto plotui“. Jei individualiame name – reikės išskaičiuoti procentinę dalį nuo bendro ploto.

„O kaip taikyti – už mėnesį, metus – jau sutartiniai dalykai <...>. Kiekvienu atveju bus galima pasižiūrėti individualiai“, – sakė vedėjas.

Tačiau tarybos nariai neabejoja, kad pradžia UAB „Šakių vandenys“ nebus lengva.

„Bus sunku. Gal savininkas vienaip norės įrodyti, įmonė matys kitaip, atsiras ginčai. Nepavydžiu, kas laukia „Šakių vandenų“, – mintimis dalijosi Valdas Stankūnas, kuriam pritardamas A. Varankevičius kalbėjo, kad nors sunkumų bus, bet nuo kažko pradėti reikia.

„Turim pradėti, nes nebuvo tvarkos, įmonė toliau taip dirbti negali“, – sakė Ūkio ir verslo komiteto pirmininkas.

Skyriaus vedėjas A. Šlėderis teigė, kad, pradėjus mokestį taikyti ir matant tam tikras spragas, tvarką galima tobulinti.

„Kitais metais, gal kai tvirtinsime ataskaitą, pasižiūrėsime, kiek sutarčių, su kuo, kiek gauta pajamų. Tada ir pasimatys“, – kalbėjo A. Šlėderis.

Kaip minėta, posėdžio metu nustatytos ir geriamojo vandens bei nuotekų tvarkymo kainos. Daugiabučiuose geriamojo vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas nuo vasario 1 d. kainuos 3,025 euro už m3 (su PVM), individualiuose gyvenamuosiuose namuose ar kitose patalpose, skirtose asmeninėms šeimos ir namų reikmėms, – 2,976 euro už m3.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos