baneris leidinys

cepleviciene
Nors sintautiškė Vida Čeplevičienė daugeliui pažįstama kaip liaudiškų šokių grupės „Sintuola“ vadovė, bet moteris mielai sukiojasi ir virtuvėje, turi kepyklėlę, kurioje leidžia laisvalaikį, pailsi nuo tiesioginio darbo bei šiek tiek užsidirba. D. Pavalkio nuotr.


Šventinis stalas neįsivaizduojamas be saldžių ir puošnių kepinių, todėl laikotarpis prieš didžiąsias metų šventes – pats darbymetis gardėsių kepėjams. Užtat sausio pirmoji savaitė – jau kur kas ramesnė. Laikinu atokvėpiu mėgaujasi ir Vida Čeplevičienė – Sintautuose įsikūrusios kepyklėlės „Saldi upė“ savininkė.

Vidos Čeplevičienės kepyklėlė nuosavų namų virtuvėje įsikūrė 2020 metų rugpjūtį. Laisvu laiku po darbų Griškabūdžio gimnazijoje ir Sintautų kultūros centre Vida kepa tortus, egles, grybukus, keksiukus. V. Čeplevičienė sako, kad ši veikla – tai ir laisvalaikis, ir hobis, ir atsipalaidavimas po tiesioginio darbo, ir, aišku, verslas. Ji prisipažįsta visada turėjusi pomėgį sukiotis virtuvėje. Grįžusi iš mokyklos su malonumu ruošdavo šeimai pietus. Pirmieji tortai iškepti taip pat dar besimokant mokykloje. Vida prisimena, kad didžiulį įspūdį jai tada paliko auklėtojos Zitos Maksvytienės iškeptas naminis medaus tortas. Išdrįso paprašyti recepto, pati išsikepė – ir kepa pagal jį iki šiol.

ceplevicienes
Šiuo metu kepyklėlė gali pasiūlyti 10 rūšių tortų, kurie gaminami ne tik pagal receptūrą, bet ir atsižvelgiant į kliento pageidavimus.

Tačiau idėja pomėgį paversti verslu gimė vėliau ir, kaip dažniausia būna, – beveik atsitiktinai. Kartą draugė paprašė iškepti tortą vaiko gimtadieniui ir pageidavo kažkaip ypatingiau papuošti. Tada prasidėjo kūryba: Vida nulipdė tortą – mašinytę su priekaba, ją dar prikrovė krepšinio kamuolių. Pavykęs gaminys paskatino dar labiau domėtis tortų puošyba. Idėjų V. Čeplevičienė rasdavo internetinėse grupėse, dalyvavo ir specialiuose mokymuose. Atsirado daugiau klientų, tada, draugių paskatinta, ryžosi registruoti individualią veiklą. Kepyklėlės pavadinimas „Saldi upė“ kilo iš noro pagerbti netoliese tekančią Pentą. Tik Vidos upė yra saldi, kaip ir jos gaminiai.

Daugiausia V. Čeplevičienė iškepa tortų. Šiuo metu kepyklėlės meniu gali pasiūlyti dešimt rūšių šių skanėstų. Pats populiariausias tebėra klasikinis medaus tortas, antras pagal populiarumą – jogurtinis tortas su vaisiais. Šį rudenį V. Čeplevičienė klientams pasiūlė naujovę – spalvingą tortą „Raudonasis velvetas“, kurį dažnas panoro paragauti. Kita naujiena –  prancūziški tortai su užliejama glazūra, juos gaminant Vidai smagu žaisti su skirtingų spalvų glazūra. Savo mėgstamiausiu ir firminiu tortu kepėja vadina tortą su Džiugo sūriu, kurį pirmą kartą iškepė kepyklėlės atidarymo proga ir kuris iš karto sulaukė pasisekimo.

„Yra begalė technologijų ir idėjų, kurias norisi išbandyti“, – entuziazmo nestokoja Vida.

Štai neseniai ji išmoko gaminti musus – gaivius, purius pertepimus iš uogienės su grietinėle ir želatina.

V. Čeplevičienė džiaugiasi, kad pagal reikalavimus gali kepti kepinius savo virtuvėje, todėl užteko joje įsirengti atskirą kampelį, pakabinti keletą spintelių. Tiesa, ribojamas gaminių kiekis, pagal normas per dieną galima iškepti penkis gaminius, pavyzdžiui, du tortus ir tris eglutes. Grybukų galima iškepti 7 kilogramus, bet tai jau labai didelė norma, nes Vida grybukus daro rankomis, juos suformuoja iš trijų rutuliukų, todėl, kad nepaskaustų nugara, dažniausiai kepa trijų kilogramų grybukų porciją. Ne kasdien tokie kiekiai kepinių susidaro, tačiau prieš šventes tenka pasiplanuoti darbus, kad neviršytų leistino kiekio.

V. Čeplevičienei yra tekę kepti ir didelius dviejų aukštų tortus vestuvėms, bet dažniausiai žmonės pageidauja nedidelių pusantro kilogramo svorio tortukų. Atsižvelgiama ir į kitus klientų pageidavimus. Vieni prašo dėti mažiau cukraus, kiti kaip tik mėgsta saldžiau, yra pageidaujančių grybukų iš speltos grūdų miltų, tad kepėjai tenka eksperimentuoti. Tik gaminti iš klientų produktų nesiima, naudoja patikrintos kokybės produktus, nebent kaimiškų kiaušinių iš vietinių ūkininkų nusiperka. V. Čeplevičienei svarbu, kad kepiniai būtų skanūs ir gražūs, ypač mėgsta gaminti puošnius tortus vaikų šventėms, kai tortai dekoruojami pagal mažųjų pomėgius. Taip kepiniai tampa varlių pilna kūdra ar visa ferma su karvytėmis. Vyresni vaikai pageidauja tortų, puoštų filmukų personažų atvaizdais arba kompiuterinių žaidimų tematika. Suaugusieji dažniau pageidauja kuklesnio papuošimo, nors kartais ir jie užsinori originalaus dekoro. Vidos kepiniai džiugina ne tik sintautiškius ar Šakių rajono gyventojus, jie keliauja po visą Lietuvą ir net užsienio šalis. Artimieji siunčia ilgiau negendančius gaminius giminaičiams į Italiją, Ispaniją, Angliją, Airiją, Norvegiją, Vokietiją.

Nors gardumynus kepančių Šakių rajone netrūksta, Vida sako konkurencijos nejaučianti. Žmonės perka saldumynus noriai, kartais nelaukia ir ypatingų progų. Ir papildomai iškepti gaminiai neužsistovi, vos tik įdeda skelbimą, kad yra atliekamas kepinys, kaipmat atsiranda pirkėjas. Deja, kartais Vida užsakymų nepriima, nes tiesiog nespėtų iškepti, juk turi ir kitų darbų, o pagalbininkų nėra, kepa viena pati.

„Jeigu nepatiktų, nekepčiau“, – šypsosi Vida ir sako, kad smagus pats kepimo procesas, smagu, kad jos kepiniai puošia šventinius stalus, be kita ko, smagu, kad gali ir šiek tiek uždirbti. V. Čeplevičienė turi ir planų ateičiai, tačiau kol kas jie tegu lieka paslaptis.

Živilė Rinkevičienė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos