akcija2024 568px

Spalio 15 d. Lietuvos teritorijoje prasidėjus vilkų medžioklės sezonui, iki gruodžio 13 d. jau sumedžioti 182 vilkai. Šakių rajone gruodžio 8 d. sumedžiotas penktasis vilkas.

Gruodžio 8 d. Lekėčių medžiotojų klubo medžiotojui Edvinui Bakanui pavyko sumedžioti subrendusią vilko patelę.
 
Kaip pasakojo klubo vadovas Žilvinas Lebedžinskas, vilkas buvo sumedžiotas netoli kaimyninio Gerdžiūnų būrelio medžiojamų plotų. Apie pusę penkių vakaro medžiotojai prie viliojimo vietos tykojo šernų. Tuomet ir atėjo viena vilko patelė. Edvino paleistas šūvis buvo taiklus ir plėšrūnas krito. Pačiam E. Bakanui šis medžioklės sezonas Lekėčių medžiotojų klube yra pirmas ir labai sėkmingas, sumedžiotu vilku džiaugėsi jaunasis medžiotojas iš Mikytų.

Lekėčių medžiotojų klubo vadovas Ž. Lebežinskas pasakojo, kad Lekėčių krašte rudenį vilkai pridarė nemažai žalos – buvo išpjautos žmonių avys bei ožkos.

„Vilkai laikėsi mūsų kraštuose. Gerdžiūnų būrelio medžiotojui neseniai pavyko sumedžioti plėšrūną. Ir mūsų plotuose rasdavom dviejų vilkų pėdas. Ir po šito sumedžiojimo dar radom vilkų pėdų. Vadinasi, dar jų yra mūsų kraštuose“, – kalbėjo Ž. Lebedžinskas.

Lietuvoje iki gruodžio 13 d. jau sumedžioti 182 vilkai. Šiais metais Aplinkos ministerija patvirtino 282 vilkų limitą. Vadinasi, tiek vilkų galės sumedžioti visos Lietuvos medžiotojai. Vilkus medžiotojai gali medžioti iki kovo 31 d., tačiau, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, sezonas nutraukiamas anksčiau.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos