baneris leidinys

urbanavicius parke
Šakių kultūros centro Gelgaudiškio padalinio turizmo administratorius, ūkvedys Saulius Urbanavičius  džiaugiasi prasidėjusiais Gelgaudiškio pažintinio tako atnaujinimo darbais ir laukia, kada galės vėl pakviesti turistus į pažintines ekskursijas po parką. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusią savaitę prasidėjo Gelgaudiškio pažintinio tako tvarkybos darbai, rangovas „Kauno statyba“ darbus pradėjo nuo ąžuolų alėjos tvarkymo. Nors projekto  „Gelgaudiškio dvaro parko sutvarkymas“ darbų sąmata ir išaugo, tikimasi, kad atsinaujinęs pažintinis takas bus baigtas tvarkyti jau šių metų rudenį.

Praėjusią savaitę palydėti iki Gelgaudiškio dvaro pažintinio tako prašome Šakių kultūros centro Gelgaudiškio padalinio turizmo administratorių, ūkvedį Saulių Urbanavičių, kuris pažįsta parką kaip savo penkis pirštus. Šis džiaugėsi, kad pagaliau kone penkerius metus užtrukę projekto derinimo klausimai baigti, o pažintinio tako tvarkybos darbai pradėti.

„Jau atsidengė ąžuolų alėja. Daugelis net nežinojo, kad ji apskritai yra. Ji tiesiog buvo užžėlusi krūmais ir jos nebuvo matyti, kadangi nebuvo nuo dvaro rūmų jungiančio tilto, niekas ir nevaikščiojo. Dabar tiltelis atsiras nuo dvaro rūmų į kaštonų alėją, kitu bus galima iš kaštonų pereiti į ąžuolų alėją. Iš jos bus galima nukeliauti iki aikštelės, vadinamos Žvaigždės vardu, toliau iki Velnio kalno, Pasimatymų kalnelio, pro medžiotojų namelį, Baronkapines vėl sugrįžti prie rūmų“, – sutvarkyto pažintinio tako ribas brėžia S. Urbanavičius.

Gelgaudiškio dvaro parkas užima 118 ha, pažintinio tako ilgis – maždaug trys kilometrai.

„Jau ir pernai pažintiniame take mažiau rengėme ekskursijų, nes šis atrodė gana nepatrauklus. Tikimės, vėl greitai pakviesime lankytojus į pažintinę ekskursiją“, – kalbėjo S. Urbanavičius.

Apie pradėtus darbus pažintiniame take sutiko papasakoti ir darbų vadovas Mindaugas Vaitkus. Anot jo, pirmiausiai buvo tvarkoma ąžuolų alėja, kertami menkaverčiai krūmai. „Kauno statyba“ įgyvendins visus projekte numatytus atlikti tvarkybos darbus: kaštonų ir ąžuolų alėjų atkūrimas, atnaujinti takai bus išgrįsti atsijos granito skalda, įrengti du tilteliai, apšvietimas, suoliukai ir šiukšliadėžės, vaizdo kameros.

„Ąžuolų alėjoje, į abi puses maždaug po 14 metrų, numatyta pašalinti visus menkaverčius krūmus. Vieni medžiai genimi, augantys ant pačios alėjos – šalinami. Be abejo, konsultuojamės su miškininkais dėl medžių“, – pasakojo M. Vaitkus.

Praėjusią savaitę pasidomėti Gelgaudiškio pažintinio tako tvarkymo darbų pradžia atvyko ir rajono savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjas Arvydas Šlėderis kartu su skyriaus projektų koordinatore, šio projekto vadove Migle Kriaučiūniene. Vedėjas pasakojo, kad buvo tikslinamasi dėl tiltelių įrengimo vietų. Artimiausiu metu bus atliekami grunto tyrimai, pagal tai spręsis, kokias konstrukcijas tilteliams reikės įrengti. Anot A. Šlėderio, rangovas skuba atlikti medžių šalinimo, genėjimo darbus iki kovo 15 d., kol leidžia terminai.

„Mane žavi rangovo nusiteikimas ten dirbti. Tik paskelbus darbų pirkimą, rangovas dar tik ruošėsi dalyvauti pirkime, pirmiausiai atvyko susipažinti su pažintiniu taku, norėjo matyti savo akimis, kokio darbo reikės imtis, jei laimės konkursą. Ir šiandien rangovas suinteresuotas dirbti rūpestingai, – džiaugėsi A. Šlėderis ir pridūrė: – Svarbiausia, aišku, bus galutinis rezultatas.“

Projekto vadovė M. Kriaučiūnienė pasakojo, kad pažintiniame take sumažinta apšvietimo, pagal techninį projektą numatyta nutiesti tik apie 350 metrų elektros kabelio.

Ji taip pat informavo, kad pirminėje projekto finansavimo sutartyje statybos darbams buvo numatyta beveik 547 tūkst. eurų. Anot projekto vadovės, be abejo, per tiek metų projektas išbrango. Tad savivaldybė jau kreipėsi dėl papildomų lėšų (400 tūkst. eurų) skyrimo į Aplinkos ministeriją, šiuo metu bendra projekto suma sudaro apie 950 tūkst. eurų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos