baneris leidinys

Bankrutuojančios bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdoma sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintoja „Lukšių pieninė“ apie atleidimą įspėjo visus 150 darbuotojų.

Skelbiama, kad apie tai „Lukšių pieninė“  pranešė Užimtumo tarnybai. Teigiama, kad įmonė ketina atleisti daugiausia pieno produktų gamintojų (51), gamybos meistrų (8), vairuotojų (8), šaltkalvių-remontininkų (6), laborantų (5), pieno supirkėjų (5), pardavėjų (5), aparatininkų (5), vairuotojų-ekspeditorių (4), aplinkotvarkos darbininkų (4), sandėlininkų (4), elektrikų (3), apskaitininkų (3) ir kitų profesijų atstovų. Nurodoma atleidimo priežastis – darbo sutarties nutraukimas darbdavio bankroto atveju.
„Lukšių pieninės“ nemokumo administratorius, bendrovės „Valnetas“ vadovas Gintaras Adomonis BNS sakė, kad „Lukšių pieninėje“ gamyba vyksta, jos stabdyti kol kas neplanuojama.
 
„Juridinių asmenų nemokumo įstatymas sako, kad pradėjus procedūras per tris dienas praneši, per 15 darbo dienų visus atleidi. Po to vėl priimsime visus atgal tuos žmones pagal terminuotas sutartis. Tai tiesiog tokios procedūros, o kadangi įstatymas sako, kad privalai pranešti Užimtumo tarnybai apie atleidimus, tai praneši“, – BNS aiškino G. Adomonis.

Apie inicijuotą neteisminį „Lukšių pieninės“ bankrotą G. Adomonis BNS patvirtino dar ankstesnę savaitę. Įmonės įsiskolinimų ir kitų įsipareigojimų jis negalėjo patikslinti, dėl bankroto kreipėsi įmonės vadovas.

Beje, viešojoje erdvėje pasirodė spėjimų, kad įmonės bankrotas gali būti tyčinis. G. Adamonis, lrytas žurnalistų paklaustas, ar bankrutuoti gali būti siekiama tyčia, sakė, kad tokių požymių dar nepastebėjo, bet žadėjo tikrinti.

„Lukšių pieninės“ akcijas valdo „Marijampolės pieno konservai“. Šiai bendrovei vadovauja mirusio milijonieriaus brolis Henrikas Karpavičius. Praėjusių metų pabaigoje ėmus sklisti kalboms, kad neatsiskaitoma su pienininkais, bendrovės atstovai tai neigė.

Registrų centro duomenimis, įmonės pajamos 2021 m. mažėjo 8,2 proc. iki 19,4 mln. eurų, o nuostoliai išaugo 2,9 karto iki 1,8 mln. eurų. Pernai rugsėjo pabaigoje skelbta, kad „Lukšių pieninės“ darbuotojams paskelbtos ilgalaikės prastovos, dalis jų išėjo iš darbo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos