akcija2024 568px

agronomai braskys
35-ajame suvažiavime dalyvavo ir Šakių rajono atstovai, sveikinimų jubiliejaus proga sulaukė Henrikas Braškys (trečias iš dešinės). manoukis.lt nuotr.


Praėjusį penktadienį į 35-ąjį suvažiavimą rinkosi Lietuvos agronomų sąjungos (LAS) nariai, tarp kurių – ir mūsų krašto atstovai.
 
Šiuo metu LAS jungia 412 narių. Kasmet pažymimi geriausi agronomai, jiems suteikiami Garbės nario ir Lietuvai nusipelniusio agronomo vardai. Garbės nario vardas šįkart suteiktas ir mūsų krašto agronomei Jūratei Dūdaitienei, sveikinimų garbingo jubiliejaus proga ir padėkos už produktyvią agronominę veiklą sulaukė jau anksčiau Garbės nario vardą pelnęs Henrikas Braškys.

LAS pirmininkas dr. Edvardas Makelis agronomus kvietė pagalvoti, kaip jie galėtų prisidėti, kad veikla žemės ūkyje taptų geresnė.  Kaip pastebėjo VDU Žemės ūkio akademijos Agronomijos fakulteto dekanė dr. Aida Adamavičienė, nors agronomijos studijų programa patenka į penketuką universiteto programų, pritraukiančių didžiausią studentų skaičių, vis dėlto šalies agroversle šių ir kitų specialistų trūksta, tad svarstyta, kaip paskatinti moksleivius rinktis agronomo ar kitą žemdirbišką specialybę.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas prof. dr. Viktoras Pranckietis skaitė pranešimą apie žemės ūkio politiką ir ateitį.

„Ateities prognozės rodo, kad beveik visuose ES 27-iuose pagrindiniuose politikos taikymo regionuose labai sumažės ūkių skaičius ir vyraus prisitaikymo strategijos, dėl kurių labai padidės likusių ūkių dydis ir (arba) intensyvumas. Tokios tendencijos turės ir neigiamų padarinių, pavyzdžiui, prarastume tradicinio ūkininkavimo žinias, žemės ūkio paveldą, socialinį žemės ūkio gamybos procesų ir vertės suvokimą“, – sakė V. Pranckietis.  

Prognozuojama, kad iki 2040 m. ES ūkių gali sumažėti net 6,4 mln. (267 tūkst. per metus, 700 per dieną). 2040 m. ES liks maždaug 3,9 mln. ūkių, kas atitiktų tik 62 proc., palyginti su 2016 metais. Tai – egzistencinis iššūkis daugiafunkciam Europos ūkininkavimo modeliui.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos