baneris leidinys

pienas zukaitis
Lukšių seniūnijos ūkininkas Darius Žukaitis iki šiol gyventojams dalina pieną. Daugelis nepraleido galimybės gauti pieno nemokamai. D. Pavalkio nuotr.


Lukšių seniūnijoje ūkininkaujantis Darius Žukaitis nesutinka su rekordiškai nukritusiomis pieno supirkimo kainomis ir iki šiol nemokamai gyventojams dalina pieną.
 
Dar vasario pradžioje nusivylę pieno supirkimo kainomis šalies ūkininkai pradėjo organizuoti pieno dalinimo akcijas, rinkosi prie Žemės ūkio ministerijos reikalaudami derybų su perdirbėjais ir prekybininkais. Deja, vėliau vykusios trišalės derybos nedavė jokių rezultatų.

Daugiau nei mėnesis į protestą įsijungęs Lukšių seniūnijos ūkininkas D. Žukaitis ir toliau nemokamai dalija pieną daugiausiai Lukšiuose, kartais Šakiuose bei Kaune.

„Protestuoju, nes situacija šiandien beviltiška... Kai tiek gauni už pieną, nebematyti žemės ūkio ateities, – nedaugžodžiavo D. Žukaitis, vėliau pridūręs, kad yra nusiteikęs ryžtingai ir pieną dalins toliau. – Ar situacija pieno sektoriuje pasikeis? Manau, problemą turi spręsti valdžios vyrai.“

Ūkininkas pasakojo, kad ūkyje laiko 40 karvių, dalį pieno pasilieka veršeliams, o likusio jau nuo vasario 9 d. neparduoda nė litro, bet išdalina gyventojams.

Šaltoką ir snieguotą praėjusio sekmadienio vidurdienį Lukšiuose prie D. Žukaičio atsivežtos pieno talpos išsirikiavo eilutė lukšiečių. Pasak ūkininko, vienu metu atsiveža ir išdalina apie 300 litrų pieno. Kalbinti gyventojai vienbalsiai tvirtino, kad palaiko protestuojantį ūkininką. Lukšietė Roma pasakojo, kad iš parsinešto šviežio pienuko gamina sūrį, mat pieno produktus ypač mėgsta jos anūkė.

„Patys esam ūkininkavę, laikę karves, žinom, kiek vargo ir triūso reikia įdėti“, – antrino lukšietis Juozas.

Šiuo metu valdžia ūkininkams siūlo kooperuotis, o Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas tikina sieksiąs įtikinti Europos Komisiją remti ūkininkus dėl kritusių pieno supirkimo kainų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos