baneris leidinys

valiukasKovo 24 dieną buvo sušauktas LR Ūkininkų sąjungos Šakių skyriaus susirinkimas. Kaip pastebėjo du metus šiai sąjungai pirmininkaujantis Rimantas Valiukas, kol kas oficialiai ši sąjunga neregistruota, neturi įstatų, todėl pribrendo reikalas šiuos klausimus spręsti.
 
Nuotr. R. Valiukas – ketvirtasis sąjungos pirmininkas.

„Mes nenorime būti organizacija, kuri gyvuoja tik popieriuje. Rajone yra 10 įvairių su žemės ūkiu susijusių organizacijų ir tik dalis jų dirba. Mes taip pat buvome neveiklūs, tačiau tokia padėtis atsibodo, susibūrė iniciatyvinė grupė ir nusprendėme kažką keisti“,- teigė R. Valiukas. Patvirtinti 4 steigėjai – Rimantas Valiukas, Juozas Matijošaitis, Kęstutis Daugėla, Rolandas Baltrušaitis. Jie rūpinsis Ūkininkų sąjungos įstatais, oficialia registracija, tvarkys kitus svarbius su sąjunga susijusius reikalus. Sąjungą numatoma kurti asociacijos principu, ji turėtų būti pervadinta į Šakių rajono ūkininkų sąjungą.

R. Valiukas – ketvirtasis sąjungos pirmininkas. Jis teigė, kad šios sąjungos veikla žinoma respublikoje. „Kartu mes būsime stipresni, galėsime brangiau parduoti grūdus, pigiau pirkti trąšas ir pan. Su tokiomis sąjungomis labiau skaitosi tiek perdirbėjai, tiek pardavėjai. Be abejo, galėsime dalyvauti ir žemės ūkio politikoje, spręsti politinius klausimus“,- pasakojo R. Valiukas. Jis teigė, kad prie veiklų būtų galima prisiskirti ir prekybą, tarpininkavimą, paslaugas. „Galima gyventi plačiai, reikia tik noro“,- įsitikinęs R. Valiukas.
 
Susirinkimo metu buvo aptartas ir nario mokestis. Kad ūkininkai nebūtų diskriminuojami, nuspręsta mokėti fiksuotą mokestį – šimtą litų per metus. Kaip teigė sąjungos pirmininkas tokia suma ūkininkų neturėtų gąsdinti, nes sąjunga teiks naudos, be to, neįnešant lėšų, nedaug  galima ir pasiekti. „Nario mokesčiai yra labai įvairūs, kiekviena sąjunga sprendžia labai individualiai. Įdomus pavyzdys yra Kėdainių savivaldybėje. Ūkininkų sąjunga ten yra labai stipri, jai priklauso gal 20 stambių ūkininkų, jie ten bet ko netgi nepriima ir per metus įneša po 1000 litų“,- pasakojo R. Valiukas.

Šiuo metu rajono Ūkininkų sąjungai priklauso apie 50 ūkininkų, rajone yra virš 4000 ūkininkaujančių gyventojų.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos