baneris leidinys

pukinskieneGiedrė PLEČKAITYTĖ

Pastaruoju metu Šakių kraštą vis dažniau garsina darbštūs šakiečiai, kurių darbai įvertinami respublikiniu mastu. Lietuvos žemės ūkio konsultavo tarnyba (LŽŪKT) balandžio 2 dieną pagerbė geriausių rezultatų pasiekusius konsultantus. Iš 316 respublikos specialistų – geriausiai pripažinti penkių specialybių šeši specialistai. LŽŪKT Šakių skyriaus ekonomikos konsultantė Aušrelė Pukinskienė buvo pripažinta geriausia 2009 metų ekonomikos konsultante.  

Nuotr. Geriausia 2009 metų ekonomistė Aušrelė Pukinskienė iš Šakių, pasak LŽŪKT direktoriaus pavaduotojos Giedrės Butkienės,  išrinkta iš 46 visos Lietuvos ekonomistų.

Pagerbė geriausius LŽŪKT specialistus

Balandžio 2 dieną, penktadienį, Kėdainiuose, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje, vyko iškilmingas respublikos LŽŪK specialistų suvažiavimas. Iškilmingame renginyje buvo pagerbti geriausi šalies konsultantai. Iš didelio tarnybos kolektyvo speciali komisija geriausiai įvertino augalininkystės konsultantą Juozą Zaturską iš Kelmės, buhalterinės apskaitos specialistes Laimutę Stravinskienę ir Kristiną Gakienę iš Jurbarko, gyvulininkystės konsultantę Bronę Vaičiulienę iš Kelmės ir inžinierių Saulių Kavaliauską iš Prienų. Tarp pagerbtųjų buvo ir geriausia 2009 metų ekonomistė Aušrelė Pukinskienė iš Šakių. Pasak LŽŪKT direktoriaus pavaduotojos Giedrės Butkienės, ekonomistė Aušrelė Pukinskienė išrinkta iš 46 visos Lietuvos ekonomistų.
 
Įvertinimas – tai paskata

Ekonomistės A. Pukinskienės darbo kabineto sienas puošia ne vienas padėkos raštas ar diplomas už pasiekimus darbe. Todėl teiraujamės A. Pukinskienės, kaip ji vertina šį apdovanojimą.

- Šis įvertinimas galbūt darbe suteikia daugiau pasitikėjimo. Kai dirbi, tai norisi viską padaryti gerai ir žinoti, kad viską darai gerai. Leidžia pasilyginti su kolegomis, kurie pakankamai išsilavinę, išprusę konsultantai ir sau spręsti, ar žinios, profesiniai gebėjimai yra pakankamai tinkamo lygio.

Moteris pripažino, kad gavus apdovanojimą nuolat besikeičiančiame žinių pasaulyje sudėjus rankas sėdėti nevalia. „Taigi pamatysi, kad rytoj ūkininkas nuvažiuos su kokia nors sena paraiškos forma, kurios aš nesužiūrėjau, ir viskas - sakys gudrioji Pukinskienė prašovė pro šalį. Kita vertus praėjusieji metai buvo išskirtiniai metai. Kai buvo paskelbta parama supaprastinta tvarka, tai žmonės galėjo atsiimti pinigus už praėjusius dvejus metus. Konkrečiai aš su savo ūkininkais turėjau nurėžti trejų metų derlių per vienerius metus. Tai buvo didelis darbo krūvis. Reikia džiaugtis, kad čia Šakių žemė, daug ūkininkų, kurie imasi investicinių projektų.

Pasak LŽŪKT direktoriaus pavaduotojos G. Butkienės, renkant metų ekonomistą buvo kreipiamas dėmesys į darbų kokybės, kiekybės bei inovacijų taikymą atliekant darbus. A. Pukinskienė dirba su verslo projektais, norinčiųjų gauti Lietuvos kaimo plėtros 2007- 2013 paramą paraiškoms. „Aušrelė visuomet, kai nuo 2007 metų buvo pradėti rinkti geriausi specialistai, buvo tarp geriausiųjų. Ji yra iš tų darbuotojų, kuri visuomet turi naujų idėjų ir inovacijų“,- kalbėjo G. Butkienė. Beje, ekonomistės A. Pukinskienės parengti projektai iki šiol praeidavo šimtu procentų. Ji pati nėra skaičiavusi, kiek turi projektų ir paraiškų, tačiau moteris numano, kad jų yra arti šimto.

Ekonomika - daugiau kūrybiškesnis darbas

Kiekvienas žmogus renkasi savo gyvenimo kelią, kurį lydi žmogaus pasirinkta specialybė. A. Pukinskienės pasiteiravome, kas lėmė, kad teko pasirinkti ekonomisto specialybę?

- Vidurinėje mokykloje buvau prie „pažangučių“. Aišku, mama visąlaik įsivaizdavo, kad aš studijuosiu mediciną. Bet aš per civilinės gynybos pamokas alpdavau. Du kartus toj civilinėj gynyboj nualpau. Sesutė Andriukaitienė pasakė, užteks, vaikeli, daugiau čia tau ne vieta. Kažkaip medicinai to potraukio nelabai ir turėjau. Nežinau, kada susiformavo tos nuostatos, kad man reikia būti ekonomiste. Meilę skaičiams ir tokį kūrybinį požiūrį į skaičius, įvairias nuostatas padėjo matematikos mokytojas S. Bulotas. Ekonomika - daugiau kūrybiškas darbas, kuris iš principo pasiteisino. Šis darbas be skaičių daugiau apima prognozavimą, planavimą, žiūrėjimą į ateitį.

- Ką Jums davė ekonomikos specialybė?

- Daugiau skaičiavimo, tikslumo ir savo asmeniniuose finansuose. Laiką skaičiuoti, pinigus skaičiuoti – viską skaičiuoti.

- Koks turi būti geras ekonomistas?

- Ekonomistas, kuris dirba su investiciniais projektais, turi būti tikslus, kruopštus, optimistas. Šiek tiek turi turėti daugiau apsidraudiškumo. Kažkiek turi būti šalto išskaičiavimo, gebėjimo pasverti, pamatuoti, atsakomybės, racionalumo. Kaip ir kiekviename darbe visko daug reikia, jei nori, kad būtų gerai. Ypač dirbant su projektais reikia optimizmo.

- Ar nesunku šiame besikeičiančių žinių pasaulyje gyventi ekonomistui?

- Šiame gyvenime reikia judėti, mokytis. Dabar reikia visur smarkiai suktis, mokytis, kelti kvalifikaciją. Ypač konsultanto darbas reikalauja bendravimo įgūdžių ir psichologinių žinių. Apskritai, konsultanto darbą prilyginčiau gydytojo darbui. Manau, šiuo metu niekur nėra lengvų darbų. Visi reikalauja tam tikrų įgūdžių, žinių, gebėjimų. Kai tiek daug laiko prakleidžiame darbe, tai svarbiausia, kad jis tiktų, patiktų, kad nebūtų vargas, kančia.

- Esate itin veikli moteris, iš kur tiek energijos?

- Aš manau, kad kiekvienas žmogus nėra kažkoks tai beribis ir kažkas labai jau „super“. Aš labai stengiuosi susirūšiuoti veiklas, atsirinkti tik tai, kas yra būtiniausia, nes variantų, pasirinkimų yra labai daug. Žinoma, jeigu aš čia daug dirbu, tai namuose kažkas nukenčia. Nuo mokyklos laikų esu įpratusi skaičiuoti laiką. Stengiuosi planuoti ir valdyti laiką, tai padeda atlikti daugiau darbų. Jeigu pasiduodi, tai ir laiko trūksta, ir sunku susiorientuoti.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos