baneris leidinys

sodra3Nors nuo liepos 1 d. išduodami tik elektroniniai nedarbingumo pažymėjimai, apdraustasis asmuo, pripažintas laikinai nedarbingu, norėdamas gauti ligos pašalpą "Sodros" teritoriniam skyriui turi pateikti prašymą. Valstybinio socialinio draudimo fondas ("Sodra") praneša, kad ligos pašalpos be asmens prašymo nebus skiriamo.

Prašymą pašalpai skirti asmuo gali atsiųsti paštu, pateikti atvykęs į "Sodros" teritorinį skyrių arba internetu per Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą (EGAS) .

Teikiant prašymą internetu pašalpa paskiriama greičiau ir patogiau nei vykstant į "Sodros" teritorinį skyrių ar siunčiant paštu. Per EGAS teikiant prašymą ligos pašalpai skirti elektroninis parašas nebūtinas, pakanka asmens registracijos (identifikavimo) elektroninės bankininkystės priemonėmis

Ligos pašalpa skiriama, jeigu asmuo kreipiasi į "Sodros" teritorinį skyrių ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo ligos pabaigos.
 
Darbdaviai taip pat elektroniniu būdu gali "Sodrai" pateikti pranešimą (forma NP-SD), kuriame nurodoma informacija apie ligos pašalpą už 2 pirmąsias ligos dienas ir laikotarpį, kurį asmuo dėl ligos nedirbo ir prarado darbo pajamas.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos