baneris leidinys

pasasNuo spalio 1 d. įsigalios Ūkio ministerijos parengta nauja Įmonių restruktūrizavimo įstatymo pakeitimo įstatymo redakcija. Įstatymo pakeitimais sudarytos palankesnės sąlygos finansinių sunkumų turinčioms įmonėms pasinaudoti restruktūrizavimo teikiamomis galimybėmis: daugiau įmonių galės išvengti bankroto ir tęsti veiklą, atsiskaityti su kreditoriais, išsaugoti darbo vietas.

"Finansinių sunkumų turinti įmonė turi du kelius: bankroto ir restruktūrizavimo. Pastarasis įmonei reiškia galimybę išsaugoti tai, kas buvo sukurta, ir pertvarkyti savo veiklą, maksimaliai išnaudojant esamas galimybes, kad būtų išsaugotas tiek verslas, tiek darbo vietos", - sako ūkio viceministras Rimantas Žylius.

Viena iš aktualiausių restruktūrizuojamų įmonių problemų - apyvartinių lėšų bei lėšų investicijoms trūkumas. Europos Sąjungos parama restruktūrizuojamoms įmonėms neteikiama, taip pat jos negali gauti ir UAB "Investicijų ir verslo garantijos" garantijų, o bankai savo rizika skolinti irgi neskuba.
 
Pasak ūkio viceministro, įstatymu optimizuotas restruktūrizavimo procesas turėtų padėti spręsti restruktūrizuojamų įmonių galimybes skolintis klausimus ir kitas restruktūrizuojamam verslui aktualias problemas.

Svarbiausi įstatymo pakeitimai leis restruktūrizavimą pradėti 6 mėnesiais anksčiau negu iki šiol, t. y., kol įmonė dar nėra beviltiškai įsiskolinusi. Tuomet, labiau tikėtina, su kreditorių pagalba bus įveikti finansiniai sunkumai, likviduoti pradelsti įsiskolinimai, išvengta bankroto. Šiuo tikslu nustatyta, kad įmonės restruktūrizavimo procesas gali būti pradėtas ne tik finansinių sunkumų jau turinčiai įmonei, bet ir tuomet, kai egzistuoja reali tikimybė, jog įmonė susidurs su sunkumais per artimiausius 3 mėnesius.

Siekiant padidinti įmonės restruktūrizavimo plano patvirtinimo ir sėkmingo restruktūrizavimo tikimybę, iki 6 mėnesių pailgintas galimas restruktūrizavimo plano pateikimo teismui laikotarpis ir numatyta kreditoriams šiuo laikotarpiu iki plano patvirtinimo bendru su įmone susitarimu nestabdyti palūkanų skaičiavimo, t. y., restruktūrizavimo pradžią padaryti patrauklesnę kreditoriams. Restruktūrizavimo planui patvirtinti reikės 2/3 (vietoj 3/4) kreditorių balsų, o su įmone susijusių asmenų reikalavimai bus tenkinami paskiausiai.

Restruktūrizavimo procesą leis patobulinti ir kitos naujos nuostatos dėl kreditorinių reikalavimų tenkinimo eilės ir tvarkos keitimo, dėl administratoriaus pakeitimo procedūrų supaprastinamo ir paspartinimo ir t. t.

Įstatymo pakeitimai atlikti atsižvelgus į Saulėtekio komisijos pasiūlymus. Siekiant geresnio Lietuvos įvertinimo verslo nutraukimo srityje pagal Pasaulio banko tyrimą "Doing business", šio įstatymo pakeitimai turėtų pagerinti Lietuvos vertinimą verslo nutraukimo srityje.

Įmonių bankroto valdymo departamento šių metų liepos 1 d. duomenimis, iš viso daugiau nei per aštuonerius Įmonių restruktūrizavimo įstatymo galiojimo metus restruktūrizavimo bylos buvo iškeltos 130 įmonių. Sėkmingai restruktūrizuotos 5 įmonės, dėl įvairių priežasčių restruktūrizavimo bylos nutrauktos 43 įmonėms, nagrinėjamos 82 restruktūrizavimo bylos, iš jų restruktūrizavimo planai patvirtinti 52 įmonėms.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos