Siūloma tiesiogines išmokas nukreipti probleminiams žemės ūkio sektoriams remti

macijauskasŽemės ūkio ministerija siūlo iki 3,5 proc. tiesioginių išmokų (TI) nukreipti probleminiams žemės ūkio sektoriams paremti.

"Šiuo metu esama TI mokėjimo schema nėra palanki gyvulininkystės ūkiams. Savo laiku, prieš šešerius metus įstojus į ES, ji buvo ir efektyvi, ir naudinga. Tačiau šiandien ji jau yra morališkai pasenusi: pagal referencinius istorinius laikotarpius išmokas dabar gauna nebūtinai gyvulininkystę plėtojantys ūkiai. Naujai įveisusieji bandas minėtos paramos negauna. Taigi keisti esamą gyvulininkystės ūkių rėmimą yra tiesiog būtina", - sako žemės ūkio viceministras Aušrys Macijauskas.

"Skaičiuojant, kad šiais metais TI neturėtų būti skirta mažiau kaip 1,268 mlrd. litų, minėtieji 3,5 proc. sudarytų apie 45 mln. litų. Manome, kad šią paramą tikslinga būtų skirti karvėms žindenėms, mėsiniams buliams, avims ir, jei tokių atsirastų, mėsinėms ožkoms. Remiantis šiuo metu šalyje esamu minėtų gyvulių skaičiumi, smulkiems žolėdžiams galėtume mokėti apie 43, o galvijams (išlaikytiems ne mažiau kaip 9 mėn.) - apie 484 litų paramą. Apskaičiavome, kad toks gyvulininkystės sektoriaus rėmimas žemės ūkio naudmenų ir žalienų turėtojams paramą hektarui teoriškai sumažintų tik apie 14 litų", - teigia Žemės ir maisto ūkio departamento direktorius Rimantas Krasuckis.
 
Pastaraisiais metais Lietuvoje neatslūgstant intensyviam veršelių eksportui (2008 m. - 134 tūkst., 2009 m. - 133 tūkst., šiemet sausio-balandžio mėnesiais - 35 tūkst.), šalies skerdyklose mažėjant pjaunamų bulių (30 proc., palyginti su praėjusiais metais), skerdžiamų kiaulių, o melžiamose bandose - mąžtant karvių skaičiui, gyvulininkystės specialistai prognozuoja, kad toks sektoriaus traukimasis neabejotinai paveiks ir šalies grūdų rinką.

Sulaukusi žemdirbių palaikymo, Žemės ūkio ministerija dar iki rugpjūčio Europos Komisijai (EK) parengs pagrindimą dėl TI perskirstymo 2011-2012 m.

Pasak R. Krasuckio, svariu argumentu skirti paramą gyvulininkystės sektoriui yra ne tik šalyje laikomų gyvulių skaičiaus ar skerdimų mažėjimas, bet ir gerokai mažesnės žolėdžius gyvulius laikančių ūkių pajamos iš vieno hektaro, palyginti su kita žemės ūkio veikla užsiimančių ūkių pajamomis.

Pasinaudoti tokia TI perskirstymo galimybe sunkumus išgyvenantiems žemės ūkio sektoriams EK leidimo jau paprašė aplinkinės šalys: Estija, Latvija ir Lenkija. Jos paramą žada nukreipti smulkiems pieno ir šeimos ūkiams.

ELTA ir „Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip atsikratote žaliosiomis atliekomis?

klausimelis 04 16Dalė iš Griškabūdžio:

Lapus, daržovių atliekas kompostuojame. Po to kompostą naudojam ant daržo. Nugenėtas medžių šakas patys susismulkinam ir naudojam kaip kurą. Žinau, kad žaliąsias atliekas galima vežti į tam skirtas aikšteles. Bet kai kaime gyveni, tai nereikia niekur vežti. Be to, tokių atliekų nedaug ir susidaro. Nupjauta žolę dedu apie medelius, krūmus. 

klausimelis 04 16 2

Ilma iš Šakių:

Šiuo metu gyvenu bute. Tad dėl žaliųjų atliekų tvarkymo ir rūpesčių neturiu. Jeigu tvarkomės, pasigrėbiam apie daugiabutį, tai sukraunam į krūvas, kurias po to išveža seniūnija. Be abejo, žinom, kad reikia atsakingai ir gamtoje elgtis poilsiaujant, todėl ir laužą tik tam skirtose vietose kūrenam, dar ir šiukšles, kitų paliktas, surenkam.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.