baneris leidinys

darbo_birzaNuo liepos 1 d. įsigaliojus Užimtumo rėmimo įstatymo pakeitimams, pakoreguotas Darbo rinkos stebėsenos sąlygų ir tvarkos aprašas ir kiti poįstatyminiai teisės aktai.

Darbo birža praneša, kad bus labiau kontroliuojama, kaip suteikiamas bedarbio statusas, nedirbančiam asmeniui nesilaikant nustatytų pareigų bus taikomos sankcijos. Tokie pakoregavimai atlikti atsiradus daugiau asmenų, kurie biržose registruojasi, norėdami išvengti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų.

Pakoreguotame apraše numatytos bedarbių prievolės ir sankcijos jų nevykdantiems, atsisakyta bedarbio statuso sustabdymo trims mėnesiams, o jei bedarbis nevykdo pareigų, jo registracija darbo biržoje nutraukiama.

Esant tam tikriems pažeidimams, pakartotinė registracija galima ne anksčiau kaip po 6 mėnesių.
 
Taip pat bedarbio statuso netenka tie asmenys, kurie atsisako darbo biržos siūlomo sveikatos patikrinimo ar nutraukia dalyvavimą aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse.

Lietuvos darbo biržos siūlymu patikslinta sąvoka "nedirbantis asmuo" ir identifikuota nauja darbo ieškančių asmenų grupė. Tai asmenys, kurie dalyvauja psichologinės socialinės reabilitacijos priemonėse, aktyvinimo ir socializacijos projektuose ar programose, kurias vykdo nevyriausybinės organizacijos.

Šiai grupei priskirtiems asmenims pagal įstatymą negalima suteikti bedarbio statuso, o dažnai ir jie patys neketina naudotis darbo biržos paslaugomis.

Siekiant užkirsti kelią nelegalių ir veiklos atžvilgiu abejotinų projektų ir programų plėtotei, apraše akcentuojama, kad nevyriausybinės organizacijos turės pasirašyti bendradarbiavimo sutartis su teritorinėmis darbo biržomis. Nustatyta nemažai atvejų, kai į darbo biržas dažnai kreipiasi asmenys, kurie nėra darbingi, turi sveikatos problemų arba įsipareigojimų šeimai, galinčių riboti jų galimybes dirbti darbą, atitinkantį profesinį pasirengimą.

Nauji minėto aprašo pakeitimai padaryti atsižvelgiant į tai, kad dėl valstybės mokamo privalomojo sveikatos draudimo ir kitų socialinių garantijų asmenims, įregistruotiems teritorinėse darbo biržose, padaugėjo įregistruotų nemotyvuotų ir nesiekiančių legalaus įdarbinimo asmenų.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos