baneris leidinys

starkeviciusLietuvos kaimo gyvenamosiose vietovėse dar negrąžinta 81,7 tūkst. ha žemės, miestuose - 13,6 tūkst. ha žemės. Nuosavybės teisėms atkurti reikia apie 30 mln. litų.

Nuo šių metų liepos 1 d. įsigaliojus naujiems Žemės įstatymo pakeitimams, valstybinę žeme visoje šalyje - kaimo gyvenamosiose vietovėse ir miestuose tvarko Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos. Žemės tvarkymo ir administravimo funkcijos šiai valstybės institucijai atiteko panaikinus apskričių viršininkų administracijas.

Nuotr. "Pertvarkymo tikslas - sumažinti biurokratizmą, būti arčiau žmogaus, sutrumpinti žemės reikalų sprendimo terminus",- pertvarkymų esmę apibrėžė žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.

Iki šiol visus su žeme susijusius sprendimus priimdavo apskričių viršininkai.
 
Pasak ministro K. Starkevičiaus, dažnai tai būdavo tik formalumas, nes iš esmės dokumentai būdavo rengiami žemėtvarkos skyriuose. Dabar visa atsakomybė, įgaliojimai ir sprendimo teisė atitenka žemutinei grandžiai - rajonų žemėtvarkininkams. Būtent jie priims sprendimus dėl žemės privatizavimo ar įteisinimo naudotis. "Vežti dokumentų į apskričių centrus, o juo labiau į Vilnių, žmonėms nebereikės", - apskričių reformos naudą žmogui pabrėžia ministras.

Administravimo pokyčių teigiamus aspektus akcentuoja ir NŽT direktorius Kazys Maksvytis.

"Apskrities viršininkas pagal galiojusius terminus turėjo teisę po dokumentų pateikimo dar mėnesį juos nagrinėti. Dabar nebereikia iš žemėtvarkos skyrių vežti bylų į apskrities centrą, sumažėja ir išlaidos", - tvirtino jis.

Taip pertvarkius žemės administravimo sistemą 2011 m. tikimasi sutaupyti 17 mln. litų. Žemės ūkio ministras K. Starkevičius akcentuoja, kad optimizuojant veiklą paslaugų kokybė neturi nukentėti.

Pertvarkytai sistemai teks susidoroti su nemažais iššūkiais. Iki liepos 1 d. apskrityse yra susikaupę daugiau kaip 14,6 tūkst. vien tik privačios žemės sklypų kadastrinių (geodezinių) matavimų bylų, kurias reikia patikrinti bei priimti sprendimus.

Taip pat žemėtvarkos skyriams iš viso pateikta 8,6 tūkst. žemės reformos žemėtvarkos darbų kadastro duomenų bylų, kurias reikia patikrinti bei priimti sprendimus.

Tai bylos dėl žemės grąžinimo, dėl asmeninio ūkio žemės įteisinimo bei dėl valstybinės žemės ūkio paskirties žemės pardavimo. Sutvarkyti šiuos žemės tvarkymo dokumentus - pirmos svarbos uždavinys. NŽT keliama užduotis šį atsilikimą įveikti iki spalio mėnesio.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos