baneris leidinys

grinaiciaiPraėjusią savaitę Grinaičių žemės ūkio bendrovėje lankėsi Lietuvos veterinarijos akademijos Gyvulių reprodukcijos laboratorijos mokslo bendradarbis Arūnas Rutkauskas. Jis ultragarsu tikrino bendrovėje auginamas karves.

Nuotr. Grinaičių žemės ūkio bendrovėje karvės buvo tikrinamas ultragarsu.

Pastaruoju metu Grinaičių žemės ūkio bendrovė ne mažai dėmesio skiria ūkyje vykdomos veiklos gerinimui. Dar visai neseniai bendrovė atsiėmė „Žaliąjį diplomą“, suteikiantį galimybę į ūkį priimti praktikantus, kurie šiuo metu čia ir atlieka praktiką.

Praėjusį ketvirtadienį gyvulininkystės ūkį plėtojančioje bendrovėje lankėsi Lietuvos veterinarijos akademijos Gyvulių reprodukcijos laboratorijos mokslo bendradarbis Arūnas Rutkauskas. Veterinarijos gydytojas ūkyje lankėsi dėl kokybiško galvijų reprodukcijos užtikrinimo. Kaip žinia, gera reprodukcija – būtina tam, kad būtų užtikrinta gyvulių sveikatingumas ir kokybiška pieno gamyba. Pasak veterinarijos gydytojo, gerai reprodukcija reikia, kad karvės apsėklinimas ir apsiveršiavimas įvyktų sėkmingai.
 
Veterinarijos gydytojo apsilankymo metu bendrovėje buvo apžiūrėta kiek daugiau nei dešimt karvių. A. Rutkauskas tikino, kad jo užduotis ultragarsu patikrinti taip vadinamas problemines karves ir nustatyti, kokie sutrikimai kamuoja gyvulius. „Kiekviename ūkyje yra bėdų. Ultragarsinis tyrimas padeda nustatyti ūkio kritinius taškus. Mes stengiamės išsiaiškinti visus karvių susirgimus. Ultragarso aparatu diagnozuojamas ankstyvas veršingumas, nuo 28 dienos“,- sakė A. Rutkauskas.

Veterinarijos gydytojas A. Rutkauskas ultragarsu gyvulius tiria jau 15 metų. Tačiau toks gyvulių apžiūros būdas dar nėra labai plačiai paplitęs. Tačiau paskutiniaisiais metais galvijų augintojai vis dažniau pareiškia norą, kad karvės būtų patikrintos ultragarsu. Mat šiuo būdu tikrinant karves, pastebimi visi susirgimai, kai tuo tarpu karves tikrinat apčiuopos būdu, kai kurie susirgimai gali likti ir nepastebėti. Veterinarijos gydytojas įsitikęs, kad vieną kartą per metus būtina pasinaudoti ultragarso tyrimais.

„Po šios apžiūros identifikuosime, kur yra bėda ūkyje, į ką reikia atkreipti dėmesį. Po šio apsilankymo praėjus trims savaitėms paaiškės, ar gydymas veiksmingas“,- kalbėjo A. Rutkauskas. Specialisto tikinimu, geros reprodukcijos užtikrinimas garantuos mažesnes ūkio šeimininkų išlaidas.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos