Karvių tyrimas ultragarsu – geros reprodukcijos užtikrinimas

grinaiciaiPraėjusią savaitę Grinaičių žemės ūkio bendrovėje lankėsi Lietuvos veterinarijos akademijos Gyvulių reprodukcijos laboratorijos mokslo bendradarbis Arūnas Rutkauskas. Jis ultragarsu tikrino bendrovėje auginamas karves.

Nuotr. Grinaičių žemės ūkio bendrovėje karvės buvo tikrinamas ultragarsu.

Pastaruoju metu Grinaičių žemės ūkio bendrovė ne mažai dėmesio skiria ūkyje vykdomos veiklos gerinimui. Dar visai neseniai bendrovė atsiėmė „Žaliąjį diplomą“, suteikiantį galimybę į ūkį priimti praktikantus, kurie šiuo metu čia ir atlieka praktiką.

Praėjusį ketvirtadienį gyvulininkystės ūkį plėtojančioje bendrovėje lankėsi Lietuvos veterinarijos akademijos Gyvulių reprodukcijos laboratorijos mokslo bendradarbis Arūnas Rutkauskas. Veterinarijos gydytojas ūkyje lankėsi dėl kokybiško galvijų reprodukcijos užtikrinimo. Kaip žinia, gera reprodukcija – būtina tam, kad būtų užtikrinta gyvulių sveikatingumas ir kokybiška pieno gamyba. Pasak veterinarijos gydytojo, gerai reprodukcija reikia, kad karvės apsėklinimas ir apsiveršiavimas įvyktų sėkmingai.
 
Veterinarijos gydytojo apsilankymo metu bendrovėje buvo apžiūrėta kiek daugiau nei dešimt karvių. A. Rutkauskas tikino, kad jo užduotis ultragarsu patikrinti taip vadinamas problemines karves ir nustatyti, kokie sutrikimai kamuoja gyvulius. „Kiekviename ūkyje yra bėdų. Ultragarsinis tyrimas padeda nustatyti ūkio kritinius taškus. Mes stengiamės išsiaiškinti visus karvių susirgimus. Ultragarso aparatu diagnozuojamas ankstyvas veršingumas, nuo 28 dienos“,- sakė A. Rutkauskas.

Veterinarijos gydytojas A. Rutkauskas ultragarsu gyvulius tiria jau 15 metų. Tačiau toks gyvulių apžiūros būdas dar nėra labai plačiai paplitęs. Tačiau paskutiniaisiais metais galvijų augintojai vis dažniau pareiškia norą, kad karvės būtų patikrintos ultragarsu. Mat šiuo būdu tikrinant karves, pastebimi visi susirgimai, kai tuo tarpu karves tikrinat apčiuopos būdu, kai kurie susirgimai gali likti ir nepastebėti. Veterinarijos gydytojas įsitikęs, kad vieną kartą per metus būtina pasinaudoti ultragarso tyrimais.

„Po šios apžiūros identifikuosime, kur yra bėda ūkyje, į ką reikia atkreipti dėmesį. Po šio apsilankymo praėjus trims savaitėms paaiškės, ar gydymas veiksmingas“,- kalbėjo A. Rutkauskas. Specialisto tikinimu, geros reprodukcijos užtikrinimas garantuos mažesnes ūkio šeimininkų išlaidas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pakanka sporto infrastruktūros rajone?

klausimelis 04 19Arūnė iš Griškabūdžio:

Ne. Griškabūdyje nieko nėra. Mokyklos stadionui reikėtų labai didelio remonto. Ten yra krepšinio aikštelė, bet aš krepšinio nežaidžiu. Atvykdavau pasportuoti į Šakius. Lankiausi baseine ir treniruoklių salėje. Šakiuose reikėtų daugiau dviračių takų, nes nelabai yra kur važiuoti. 

klausimelis 04 19 2

Milda iš Šakių:

Nepakanka. G alėtų būti daugiau. Labai trūksta dviračių takų. Daug metų laukiam dviračių tako Šakiai–Lukšiai. Girdėjau apie Šakių „Varpo“ mokyklos stadiono rekonstrukciją. Tikrai reikalingas ir futbolo aikštynas, ir lengvosios atletikos treniruotės, nes kuo daugiau sportuosim, tuo bus geriau.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.