baneris leidinys

butasSunkmečiu nesustojusi individualių namų statyba, priešingai nei daugiabučių, šiuo metu dar išgyvena ir sezoninį atsigavimą. O būsto pirkėjų požiūris į šeimos lizdą per krizę pasikeitė - daugelis renkasi namą, o ne butą, rašo "Lietuvos žinios".

Pasak nekilnojamojo turto (NT) pardavėjų, šiuo metu būsto ieškantys žmonės linkę pirkti jau pastatytus individualius namus arba įsigyti pigesnius sklypus. Tačiau norinčiųjų statytis, o ne pirkti pastatytą namą yra daugiau.

Kas penktą būsto pirkėją domina ne butai daugiabučiuose, o individualūs namai. Pagrindinė priežastis - sumažėjusios statybų sąnaudos ir siekis sutaupyti namą eksploatuojant. Mat kai už komunalines paslaugas ir šildymą tenka sumokėti daugiau nei pusę vidutinio atlyginimo, nusprendžiama, kad reikia bėgti iš daugiabučio.
 
Tiek namų, tiek sklypų šiemet perkama trečdaliu daugiau nei pernai, namų projektų užsakoma dvigubai daugiau. Pastebima, kad perkamų ir statomų namų plotas traukiasi, dominuoja vieno aukšto namai, tačiau didėja sklypų plotai.

Šiuo metu žmonės linkę imtis namo statybų, o pagrindiniu rūpesčiu tampa sklypo įsigijimas. Apklausos rodo, kad didžioji dalis ieškančiųjų sklypo namo statybai už vieną arą linkę mokėti vos 3-4 tūkst. litų, bet tokia kaina visiškai nereali - už tokią sumą nei miestų centruose, nei netgi priemiesčiuose sklypai neįperkami. Todėl žemę namui statyti žmonės ryžtasi pirkti net viduryje laukų, o tada vargsta derindami namų statybos projektus.

"2010 metų pirmąjį pusmetį, palyginti su 2009-ųjų tuo pačiu laikotarpiu, individualių namų penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose parduota vidutiniškai 44 proc. daugiau. Klaipėdoje pardavimas išaugo daugiau nei dvigubai, Vilniuje - 75 proc., Kaune - 62 proc., Panevėžyje - 52 proc., tik Šiauliuose sumažėjo 13 proc.", - dienraščiui sakė NT agentūros "RE/MAX Centras" vadovas Žiuljenas Galeckas.

NT portalo Aruodas.lt atlikti vartotojų tyrimai rodo, kad apie penktadalis būsto ieškančių žmonių nori gyventi nuosavame name. Daugiau nei pusei norinčiųjų gyventi name tiktų abu variantai - ir pirkti jau pastatytą namą, ir statytis pačiam.

Sklypas prie namo turėtų būti iki 15 arų - tokio dydžio sklypo norėtų dauguma (apie 75 proc.) pirkėjų. Teigiama, kad tik kas šeštas pirkėjas dairosi kiek didesnio sklypo - 16-20 arų, didesni sklypai nelabai paklausūs.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos