baneris leidinys

bebrasDažnai kalbama apie bebrų daromą žalą gamtai. Aplinkos ministerija skelbia, kad su bebrais bus galima kovoti ištisus metus. Aplinkosaugininko Vidmanto Olensevičiaus tikinimu, žmonėms bebrai problema tampa tada, kai žyra padaroma konkreti žala.

Nuotr. Aplinkos ministerija paskelbė leidimą ardyti bebrų pastatytas užtvankas ištisus metus.


Šią savaitę Aplinkos ministerija paskelbė leidimą ardyti bebrų pastatytas užtvankas. Kaip skelbiama ministerijos tinklalapyje, žemės, miško, vandens telkinio sklypo savininkams, valdytojams ar naudotojams arba medžioklės plotų naudotojams leidžiama ištisus metus rankinėmis ir mechaninėmis priemonėmis, išskyrus sprogmenis ir sprogstamąsias medžiagas, ardyti bebrų pastatytas užtvankas. Visas šias priemones galima naudoti tose bebravietėse, kur dėl bebrų veiklos daug žalos gali būti padaryta automobilių keliams, geležinkeliams, vandens saugyklų pylimams, pastatams ar melioracijos įrenginiams. Taip pat tuo atveju, jeigu dėl pastatytos užtvankos semiami žemės ūkio pasėliai ar kitos naudmenos, miškas arba užtvanka yra ekologiniu bei kultūriniu požiūriu vertingoje upėje.
 
Apie tai, ar bebrai kelia didelių problemų Šakių rajono gyventojams, teiravomės Marijampolės aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyresniojo valstybinio aplinkos apsaugos inspektoriaus Vidmanto Olensevičiaus. Inspektorius tikino, kad dar pernai aplinkosaugininkus pasiekė keletas skundų dėl bebrų padarytų išdaigų. „Bebrui būtina sąlyga – vanduo. Jeigu vandens kiekis nepakankamas, jis tuojau pat pasistato užtvanką. Pernai daug problemų buvo Novaraisčio draustinyje, bet jos greitai buvo išspręstos“,- sakė inspektorius V. Olensevičius.

Gyvosios gamtos aplinkosaugininkas patikino, kad žbebrai problema tampa tada, kai žmogui yra padaroma konkreti žala. Aplinkosaugininkas pataria, kad vos tik pasimato pirminiai požymiai dėl galimo bebrų atsiradimo tam tikroje vietovėje, reikia užtikrinti medžių kirtimą. „Juk užtvarkai statyti bebrui yra reikalinga statybinė medžiaga – medžiai, jie graužia medžius, verčia šakas ir iš jų stato užtvarką. Du - tris kartus išardžius statomą užtvarką, bebrai tuoj pat pasitrauks. Jeigu vienoje vietoje apsigyvens dvi, trys šeimos, tai bus labai sudėtinga kovoti su bebrais“,- kalbėjo aplinkosaugininkas.  

Lietuvoje bebrų pradėjo labai gausėti maždaug prieš 15 metų, kai dėl kritusios kailių paklausos jų beveik niekas nemedžiojo. Nuo 2003 m. šalyje bebrų populiacijos gausa reguliuojama juos medžiojant. Šiuos gyvūnus leidžiama medžioti nuo rugpjūčio 1-osios iki balandžio 15-osios pagal Lietuvos Respublikos teritorijoje Medžioklės nustatytą taisyklių tvarką.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos