baneris leidinys

pinigaiŪkio ministerija siūlo įteisinti smulkiajam verslui patogesnę, į šeimos verslą orientuotos formos veiklą - mikroįmonę. Planuojama, kad mikroįmonę galės valdyti vienas ar keli šeimos nariai, jai įsteigti pakaks 1000 litų įstatinio kapitalo, įmonei bus taikomas nulinis pelno mokestis, tokioje įmonėje galės dirbti iki 10 žmonių. Jei mikroįmonės gaunamos pajamos imtų viršyti 1,5 milijono litų, mikroįmonei automatiškai būtų taikomi uždarosios akcinės bendrovės reikalavimai ir mokesčiai.

Tai numatyta kompleksinio verslo aplinkos gerinimo pasiūlyme, kurį įgyvendindama projektą "Verslo laiptai" parengė Ūkio ministerija. Iki rugsėjo 15 d. ministerija lauks pastabų ir nuomonių, ar šie pasiūlymai atitinka verslo visuomenės lūkesčius ir poreikius.

Ministerija siūlo tobulinti individualios veiklos verslą ir taip sukurti palankesnes sąlygas smulkiajam verslui, ypač gaunantiems mažas pajamas.
 
"Siūlome vieną formą - individualią veiklą, kuri apimtų geriausius ir žmonėms palankiausius ypatumus: bendrą tarifą ir palankią apmokestinimo bazę nuo gaunamų pajamų", - sako Ūkio ministerijos Smulkaus ir vidutinio verslo departamento direktorė Živilė Glaveckaitė.

"Verslo laiptų" projektas parodė, kad didelė administracinė našta tenka individualia veikla užsiimantiems asmenims, daug sąnaudų atima įsigilinimas į įvairių gaunamų pajamų apmokestinimo bazę. Šiuo metu individualia veikla užsiimančiam asmeniui, gaunančiam 20 000 Lt pajamų per metus, mokestis už verslo liudijimą yra 4 464 Lt, o pagal pažymą mokestinė našta - 3 375 Lt (nevertinant galimų atskaitymų). Tačiau asmenys yra linkę pasirinkti verslo liudijimus ir sumokėti didesnę sumą dėl sudėtingos apskaitos.

Todėl, pasak Ūkio ministerijos, būtina individualia veikla užsiimantiems asmenims suvienodinti apmokestinamų pajamų bazę ir nustatyti bendrą tarifą, apimantį GPM, VSD ir PSD. Tai būtų paskata pereiti iš individualios veiklos dirbantiems su verslo liudijimu į individualią veiklą pagal pažymą tiek ekonomine, tiek komercine prasmėmis.

Verslo liudijimus žmonės renkasi dėl patogaus mokėjimo - taikomas vienas tarifas, paprastas administravimas, o individuali veikla pagal pažymą yra patraukli dėl apmokestinimo - kuo mažiau gaunama pajamų, tuo mažiau mokama.

Siekiama, kad, verslininkui sumokėjus vieną mokestį, valstybė gautas įmokas pati paskirstytų biudžete. Taip pat siūloma, kad pasirinkus individualią veiklą gyventojų pajamų mokestis turėtų būti sumažintas iki 5 proc. (šiuo metu taikomas 15 proc. mokestis), o maksimali gaunamų pajamų riba būtų 200 tūkst. litų.

Šiems pokyčiams įgyvendinti Ūkio ministerija siūlo nustatyti pereinamąjį laikotarpį ir numatyti galimybes subsidijuoti verslininkų išlaidas pereinant iš vienos formos verslo į kitą.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos