baneris leidinys

Lietuvos kaime auga susidomėjimas galimybe verstis ne vien žemės ūkio veikla. Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) priemonę “Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos” teikiamos paramos siekia vis daugiau pareiškėjų.

Pasak Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA), pagal šią priemonę skiriama parama leidžia pareiškėjams, nenutraukiant žemės ūkio veiklos, užsiimti papildoma veikla ir gauti iš jos pajamų.

Šiemet pareiškėjai NMA jau pateikė paraiškų didesnei sumai paramos - 52 mln. litų, nei šiems metams buvo numatyta minėtosios KPP priemonės projektams įgyvendinti - 50 mln. litų.

Didesnį pareiškėjų aktyvumą lėmė supaprastinta paramos administravimo tvarka: nuo metų pradžios buvo galima kreiptis paramos pagal supaprastintąsias įgyvendinimo taisykles, kai prašoma paramos suma neviršija 150 tūkst. litų; vėliau ši suma buvo padidinta iki 260 tūkst. litų vienam projektui.
 
Kadangi šiems metams skirta bendra paramos suma viršyta, šiuo metu paraiškų priėmimas yra sustabdytas ir projektai vertinami taikant atrankos pirmumo kriterijus. Vertinimas atliekamas tik nesupaprastinta tvarka pateiktoms paraiškoms.

KPP priemonės “Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos” projekto įgyvendinimo trukmė yra 36 mėnesiai. Paramos gavėjai per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį gali pateikti iki 6 mokėjimo prašymų. Projektai turi būti įgyvendinami ne daugiau kaip 6 tūkst. gyventojų turinčiose kaimo vietovėse.

Paramos pagal KPP priemonę “Perėjimas prie ne žemė ūkio veiklos” gali kreiptis ūkininkai, labai mažos įmonės ir kaimo gyventojai (pastarieji gali kreiptis paramos tik supaprastinta tvarka). Pareiškėjo pajamos iš žemės ūkio produktų gamybos arba paslaugų žemės ūkiui teikimo ataskaitiniais arba einamaisiais metais iki paraiškos pateikimo turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. visų pareiškėjo ūkinės veiklos pajamų.

ELTA ir „Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos