baneris leidinys

kompŽemės mokestį savininkai turi sumokėti iki šių metų lapkričio 2 dienos, primena Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Nuotr. Daugiau informacijos žemės mokesčio klausimais galima gauti apsilankius VMI interneto svetainėje.


Kaip ir praėjusiais metais, popierinės deklaracijos bus siunčiamos tik tiems mokesčių mokėtojams, kurie nėra Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) vartotojai, o žemės mokestį sunkumų turintis gyventojas galės sumokėti dalimis arba atidėti mokesčio mokėjimą.

Šiemet VMI, gavusi patikslintą informaciją iš trečiųjų šaltinių, perskaičiavo mokėtinas žemės mokesčio sumas už 2007, 2008 ir 2009 metus: 23 tūkst. mokesčių mokėtojų galės susigrąžinti permokėtus 550 tūkst. litų, arba permokėtos sumos bus įskaitomos 2010-ujų metų žemės mokesčiui padengti.
 
VMI taip pat akcentuoja, kad dalis gyventojų nesumokėjo visų priklausančių žemės mokesčių už ankstesnius metus, todėl Elektroninio deklaravimo sistemoje arba atsiųstame laiške (jei žmogus nėra EDS vartotojas) bus pateikta informacija apie bendrai mokėtiną žemės mokesčio sumą.

VMI primena, kad jei žemės mokesčio mokėtojas turi laikinų finansinių sunkumų, jis gali kreiptis į teritorinę valstybinę mokesčių inspekciją dėl galimybės mokestinę nepriemoką mokėti dalimis jam patogiu grafiku ir priimtinu atsiskaitymo terminu. Jei gyventojui reikia valstybės paramos, tokio gyventojo mokestinės nepriemokos gali būti pripažintos beviltiškomis ir neišieškomos, kol nepasikeis mokesčių mokėtojo ekonominė socialinė padėtis. Tokie mokesčių mokėtojai galės būti atleisti nuo priskaičiuotos, bet nesumokėtos žemės mokesčio delspinigių sumos dėl jų sunkios ekonominės ir socialinės padėties.

Šiemet mokesčių mokėtojas informaciją apie mokėtiną žemės mokestį nuo spalio 1 dienos galės sužinoti VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882. O pateikiamoje deklaracijoje bus nurodytas mokesčių specialistas ir pateikti jo kontaktai. VMI atstovas, mokesčių mokėtojui pageidaujant, galės išaiškinti kaip susigrąžinti permokėtas mokesčių sumas, permokos ar nepriemokos atsiradimo priežastis. Daugiau informacijos žemės mokesčio klausimais galima gauti apsilankius VMI interneto svetainėje.

Žemės mokesčio mokėtojai 2007 metais sumokėjo daugiau nei 45 mln. litų, 2008-aisiais - beveik 48 mln. litų, o praėjusiaisiais - 49 mln. litų.

ELTA ir „Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos