baneris leidinys

pinigai1Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pasitikėjimu telefonu 1882 šiemet iš viso gavo beveik 1500 pranešimų apie mokestinius pažeidimus.

Šis rodiklis nesiskiria nuo praėjusių metų, tačiau apie atlyginimus "vokeliuose" pranešta 360 kartų, tuo tarpu praėjusiais metais tokių pranešimų buvo per 500.

Pirmąjį šių metų pusmetį Mokesčių administratorius nustatė apie 200 mln. litų nesumokėtų mokesčių - panašiai tiek pat, kaip ir per praėjusių metų šešis mėnesius.

"VMI kontrolės rezultatai rodo, kad mokesčių vengimo ir daromų mokesčių įstatymų pažeidimų mastas nemažėja, tačiau pranešimų apie "vokelius" gaunama mažiau. VMI supranta, kad darbuotojai, priešingai nei ekonomikos pakilimo laikotarpiu, šiandien siekdami išlaikyti savo darbo vietą, daugiau toleruoja dalies darbo užmokesčio mokėjimą "vokelyje", nepaisydami rizikos likti be pašalpos susirgus ar įvykus nelaimingam atsitikimui, taip pat norėdami dabar gauti bet kokias pajamas, negalvojant apie pensiją", - sako VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas.
 
Įtariamai atlyginimus "vokeliuose" mokančios įmonės, ir iki šiol "sėkmingai" slėpusios mokesčius, netrukus sulauks, o kai kurios jau sulaukė ypatingo Valstybinės mokesčių inspekcijos dėmesio.

Mokesčių administratorius atliko kruopščią visų įmonių rodiklių analizę ir pajamų neapskaitymo bei darbo užmokesčio mokėjimo "vokeliuose" požiūriu rizikingiausių įmonių atranką. Vienos jų gaus prašymus paaiškinti įtarimus keliančius veiklos rodiklius, kitos bus pakviestos atvykti ir kartu išnagrinėti kilusius klausimus, o rizikingiausios neturėtų nustebti sulaukusios patikrinimų.

VMI akcentuoja, kad aktyvūs kontrolės veiksmai (operatyvūs patikrinimai, mokestiniai tyrimai ir patikrinimai) bus taikomi tik pačioms rizikingiausioms įmonėms, kurios atrinktos atlikus nuodugnią analizę.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos