baneris leidinys

javaitisAsta GVILDIENĖ

Kad Šakiuose yra išradingų ir nagingų žmonių neabejojome, tačiau, kad sumeistrautų karietą ir dar tokią universalią - tai buvo tikrai nelaukta ir netikėta žinia.  Fantazija pranoko visus lūkesčius – kieme stovėjo universalus ir praktiškas daiktas.

Nuotr. Vytautas Javaitis prie savo universalaus ir praktiško kūrinio trys viename – karietos, pavėsinės ir šašlykinės.

Savo meno kūrinį pristatydamas Vytautas Javaitis, sakė, kad tai trys viename: ir karieta, kad galėtum, jei nusibos, į kitą vietą pavėžėti, ir pavėsinė, kurioje sutelpa dvi šeimynos, ir šašlykinė – rūkinė čia pat vietoje, kad nereikėtų vaišinant svečią toli lakstyti. Tai taip patogu ir paprasta, bet tikrai neprasta.
 
Tokie meno kūriniai meistrelio galvoje kirbėte kirba, pamato ką įdomaus ir jau turi idėją, kurią belieka įgyvendinti. Tikrai prasmingas laisvalaikio praleidimo būdas. Pasak Vytauto, su metalu jis dirba jau bene 15 metų, o medį kalbinti pradėjo neseniai – su juo sunkiau susidraugauti, reikia specialių įrankių. Neįtikėtina, bet akivaizdu, kad iš nereikalingų ir paprastų daiktų galima pagaminti tikrus meno šedevrus. Karietos ratai sukonstruoti iš seno grėblio – vartytuvo, kurį kaimynas atidavė, o šašlykinei pagaminti panaudotas senas vandens šildytuvas, liaudyje dar „boileriu“ vadinamas. Kam išmesti, kai galima tiek gero iš senų daiktų padaryti.

Iš tiesų, meistrelio sodyboje gali pamatyti ir daugiau jo rankų darbo iš medžio pagamintų daiktų: sūpynių, žaidynių - laipynių vaikams, vėjo malūnų, įvairaus dydžio namelių. Tai vis laisvalaikis. Paklaustas, ar padarytų dar vieną tokią karietą, meistras atsako, kad tokios pačios nedarytų, nes „štampuoti“ neįdomu. Jei darytų – sukurtų kitokią. „Kai kažką darai pirmą kartą, atrandi visokių trūkumų, gali prie vienos ar kitos detalės prisikabinti“, - dalijosi mintimis Vytautas. – „Idealiai išeitų gal tik iš penkto ar šešto karto.“

Tikrai, retas žmogus tokiu laisvalaikio pomėgiu pasigirti galėtų! Čia, taip sakant, „cinkelį reikia turėti“! Pasak meistrelio, susiplanuoji kažką padaryti per vasarą, o, žiūrėk, kitą dieną jau ruduo už lango... Taip jau būna tiems meistrams!

Idėjų Vytautas turi daug sugalvojęs. „Negaliu išduoti visų savo ateities planų“, - sako jis. Tik netyčia prasitarė, kad kitas didelis ir išradingumo reikalaujantis darbas būtų tikrų tikriausias triratis, kuriuo būtų galima ir šeimyną, ir draugus pavėžėti.  Nieko sau idėjos! Belieka palinkėti tik didelės sėkmės ir daugiau tokių originalių sumanymų!

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos