baneris leidinys

batutyteAsta GVILDIENĖ  
 
Praėjusį penktadienį, minint Verslo dieną, vyko moksleivių verslių idėjų mugė, kurią organizavo Šakių verslo informacijos centras. Renginyje dalyvavo rajono savivaldybės administracijos, Švietimo ir sporto skyriaus atstovai, verslininkai, savo idėjas pateikę moksleiviai, jų mokytojos ir draugai.

Nuotr. Komisiją sužavėjo Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleivės Vėjūnės Bataitytės originali idėja „Vakaro pasakos vaikams internetu“.

Kaip teigė Šakių verslo informacijos centro direktorė Aurelija Baužaitė, šis renginys „Verslumo savaitėje“ vyko pirmą kartą ir sulaukė didelio susidomėjimo. Moksleiviai aktyviai dalyvavo verslių idėjų konkurse „Mes ir verslas“, pateikdami 16 verslių idėjų trims nominacijoms: „Verslumas mano šeimoje“ – 3 verslios idėjos, „Verslumas mano mokykloje“ – 4 verslios idėjos ir „Mano verslo idėja“ 9 verslios idėjos.
 
Lapkričio 9 dieną įvykusiame išplėstiniame verslo plėtros tarybos posėdyje dalyvavo penki vertinimo komisijos nariai  ir dešimtbalėje sistemoje vertino atrinktus projektus ir paskelbė nugalėtojus, kurie paskutiniąją „Verslumo savaitės“ dieną buvo apdovanoti Padėkos raštais ir atminimo dovanomis.

Nominacijoje „Verslumas mano mokykloje“ 47 balus surinko ir pirmąją vietą užėmė Šakių „Žiburio“ gimnazijos „Mokomoji mokinių bendrovė“, mokytojos Daivos Palukaitienės ir verslo konsultantės Aurelijos Baužaitės pagalba įkūrusi UAB „Žyma“, kuri rengiasi gaminti skirtukus su matematikos formulėmis. Antroji vieta atiteko Lukšių Vinco Grybo gimnazijos projektui „Mokyklinė mugė – verslo pradžiamokslis“, kuriai komisija skyrė 46 balus. Idėjos autorė keturiolikmetė gimnazistė Indrė Jančiūtė, kuriai padėjo mokytoja Jolanta Puidokienė. Trečiojoje vietoje liko 44 balus surinkusi Slavikų pagrindinės mokyklos idėja „Kas lieka, kai viską užmiršti“. Mokytoja Rita Dainelienė.

Vertinant nominaciją „Verslumas mano šeimoje“ iš komisijos pasitraukė verslininkas Edmundas Rinkevičius, kuris negalėjo dalyvauti balsavime, nes šioje nominacijoje savo verslumo idėją buvo pateikusi jo dukra Emilija. Nepaisant jo pasitraukimo, Gelgaudiškio vidurinės mokyklos moksleivės Emilijos Rinkevičiūtės projektas „Nuo idėjos iki verslo“ užėmė pirmąją vietą, nes vienbalsiai buvo įvertintas dešimtukais ir surinko 40 balų. Antroji vieta skirta Sudargo Martyno Sederevičiaus pagrindinės mokyklos dešimtokui Tomui Brazaičiui už verslią idėją „Senelis, tėtė ir aš“. Trečioje vietoje liko penkiolikmetis gimnazistas Evaldas Pavalkis iš Lukšių Vinco Grybo gimnazijos su projektu „Nuo karvutės iki šeimos ūkio“.

Nominacijoje „Mano verslo idėja“ varžėsi daugiausiai moksleivių pateiktų projektų. Daugiausiai balsų, net 49, komisija skyrė Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleivės Vėjūnės Bataitytės idėjai „Vakaro pasakos vaikams internetu“. Keturiolikmetei rūpi, kad lietuvių, išvykusių gyventi į užsienį,  vaikai nepamirštų savo protėvių kalbos ir turėtų galimybę klausytis nuostabių lietuviškų pasakų internetu. Antroji vieta atiteko šešiolikmetei Lauritai Čižauskaitei už projektą „Šokių namai“ ir jos svajonę įkurti tokius pat erdvius ir modernius šokių namus, kokius ji matė užsienyje. Ši jos idėja buvo įvertinta 42 balais. Trečiąją vietą užėmė po 39 balus surinkusios Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleivės. Vilma Čiečkutė. Ji pristatė savo idėją „Kepykla „Skanukas“. Pasak jos, svajonės nieko nekainuoja, tačiau yra neįkainojamos“. Vilmos svajonė – kepti skanią zanavykišką duoną. Gerda Jokimaitytė pateikė idėją „Kaimo turizmo sodyba – Lukšių kultūros parkas“. Tai savo krašto tradicijų puoselėjimo idėja, kuria gali susidomėti po Lietuvą keliaujantys užsieniečiai.

Moksleivių verslo idėjų mugėje dalyvavo du jauni mūsų kraštiečiai verslininkai Tomas Skaisgirys ir Algirdas Unguvaitis, kurie pasidžiaugė moksleivių išradingumu ir svajonėmis, skatino nenuleisti rankų ir siekti savo tikslo. Pasak A.Unguvaičio, net šiuo metu Lietuvoje nėra neperspektyvaus verslo, reikia tik daryti.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos