baneris leidinys

stirniukasŽemės paviršių uždengusi sniego pluta itin didelių sunkumų kelia laukiniams gyvūnams. Mat gyvūnai atsidūrė prie baltojo bado slenksčio. Svarbu ne tik reguliuoti medžiokles, netrikdyti žvėrių, bet ir pagal galimybes organizuoti jų papildomą šėrimą.

Šiemet dėl itin sniegingos žiemos ir intensyvesnio gyvūnų šėrimo pašarų atsargos sparčiai senka. Prasidėjus ankstyvai žiemai, iškritus daug sniego, stirnoms, kiškiams bei kurapkoms beveik neįmanoma susirasti maisto. Šakių medžiotojų ir žvejų draugijos valdyba primena, kad medžiotojų būreliai rudenį sukaupė nemažai pašarų papildomam žvėrių šėrimui, todėl šiuo metu pašarų šėryklose dar netrūksta. Kaip rajono ūkininkų susirinkime kalbėjo Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Vigelis, šiemet, kaip ir pernai, buvo pasiruošta 25 t. pašarų. Pernai tokio kiekio užteko iki pat pavasario. Šiemet pašarinius grūdus supirkėjai superka astronominėmis kainomis, mokėdami net už avižų toną 400 litų, kai 2009 metais jos  kainavo180 litų.

Šakių medžiotojų ir žvejų draugijos valdyba susirūpinusi, kad žvėrys ir paukščiai nebadautų. Todėl jie kreipiasi į rajono gyventojus, ūkininkus, turinčius apšalusių bulvių, daržovių bei obuolių, grūdų, neatitinkančių valstybinių standartų, atliekamo vytinto šieno rulonų, pranešti Šakių medžiotojų ir žvejų draugijai ir skirti šį pašarą laukiniams gyvūnams. Planuojama, jog medžiotojai patys atvyks pas gyventojus ir paims jų skiriamus pašarus. Reikalui esant, pagal susitarimą, nebrangiai ir nupirktų. Turintieji atliekamų, pagedusių pašarų bei norintieji paaukoti juos miško gyvūnams, galite kreiptis šiuo telefonu 8-629-99180.
 
Tačiau Šakių rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiojo veterinarijos gydytojo, inspektoriaus Alvydo Pilipausko teigimu, nereikia žvėrims duoti pačios blogiausios kokybės pašarų. Mat Lukšių seniūnijos miško teritorijose šiomis dienomis prie ėdžių buvo rasti net trys kritę šernai. Po atliktų tyrimų paaiškėjo, kad šernai buvo apsinuodiję beicuotais grūdais.  

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos