baneris leidinys

turgusPraėjusią savaitę centrinėje Šakių miesto turgavietėje prekiautojus tikrino Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija. Inspekcijos darbuotojai, komercinę veiklą vykdančius prekeivius, nubaudė piniginėmis baudomis.

Nuotr.  Praėjusią savaitę Šakių centre esančiuose prekeivių paviljonuose patikrinimus vykdė Marijampolės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai. Tikrinimo metu buvo nubausti aštuoni pažeidėjai.


Sausio 12-13 dienomis buvo tikrinami Šakių centre esančiuose paviljonuose, vietiniams geriau žinomame centriniame turguje, prekiaujantys asmenys. Kaip teigė Marijampolės valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Danguolė Ona Kučinskienė, buvo tikrinama, ar asmenys, vykdantys veiklą, ją įteisinę įstatymų nustatyta tvarka. Kaip žinia, nuo seno žinomas centrinis turgus netekęs turgavietės statuso, todėl nameliuose įsikūrę prekeiviai turi prekiauti turėdami individualios veiklos pažymėjimą.

Taigi patikrinimo metu mokesčių inspekcijos darbuotojai nustatė, kad aštuoni asmenys neturėjo individualios veiklos vykdymo pažymėjimų.
 
Kaip teigė Mokesčių inspekcijos viršininkė D. O. Kučinskienė, nuo 2011 metų sausio 1 dienos, įsigaliojus 2010 metų lapkričio 18 dienos LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pakeitimo ir papildymo įstatymui, asmenims, padariusiems pažeidimus, buvo pateiktas administracinis nurodymas per 10 dienų nuo Administracinių teisės pažeidimų protokolo įteikimo dienos sumokėti pusę minimalios baudos už padarytą pažeidimą. Pirmą kartą baustiems prekeiviams buvo skirtos baudos po 250 Lt. Jei šis nurodymas bus įvykdytas, administracinių teisės pažeidimų bylų teisena bus baigta. Priešingu atveju, bylos bus nagrinėjamos pagal ATPK nustatytą tvarką, bus skiriamos baudos nuo 500 iki 1000 Lt.

Marijampolės valstybinė mokesčių inspekcija primena, jog tokio pobūdžio prekybos objektuose prekiaujančių asmenų veiklos teisėtumas yra nuolat kontroliuojamas.

Dėl buvusios turgavietės statuso pakeitimo diskusijos netyla lig šiol. Vyrauja nuomonė, kad turgavietės statusas panaikintas neteisėtai. Todėl paskutiniame praėjusių metų Regioninės plėtros komiteto posėdyje buvo apie tai diskutuojama. Komiteto nariai kalbėjo, kad vietoj centrinio turgaus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė buvo skirta miesto gyventojams ir svečiams. Tačiau šiuo metu, kaip žinia, ją užvaldę prekeiviai. Būtent dėl to valdininkai netgi svarsto ateityje šią aikštelę padaryti mokamą. Valdžios teigimu, automobilių stovėjimo aikštelė, kurios teritorijoje nuo 1991 metų leidžiama vykdyti prekybą, yra teisėta. Šakiuose yra vienintelė turgavietė – tai Zanavykų turgus.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos