baneris leidinys

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad nuo 2011 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja higienos norma „Kvapo koncentracijos ribinė vertė gyvenamosios aplinkos ore“. Kvapų kontrolę gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose vykdo Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba (toliau – VVSPT) ir teritorinis Visuomenės sveikatos centras.

Higienos normoje nurodyta kvapo koncentracijos ribinė vertė (8 europiniai kvapo vienetai (OUE/m3) taikoma tik ūkinėje komercinėje veikloje, kurioje naudojami stacionarūs taršos kvapais šaltiniai, kylantiems kvapams vertinti. Stacionarus taršos šaltinis – tai įrenginys ar vieta, esanti nekintamoje buvimo vietoje, iš kur teršalai patenka į gyvenamosios aplinkos orą. Tręšiami laukai nėra laikomi stacionariais taršos šaltiniais. Ši higienos norma netaikoma tais atvejais, kai gyventojai skundžiasi kaimynų surinktų šiukšlių, jų laikomų gyvūnų kvapais bei tada, kai kvapai sklinda iš atliekų konteinerių, nes tai ne stacionarus taršos šaltinis. Statinių naudojimo priežiūra, komunalinių atliekų tvarkymo sistemų diegimas, antrinių žaliavų surinkimo ir perdirbimo organizavimas, sanitarijos ir higienos taisyklių tvirtinimas ir jų laikymosi kontrolės organizavimas yra pavestas savivaldybėms.

Vadovaujantis higienos norma, vertinami stacionarios taršos kvapai, juntami šių objektų ore: gyvenamųjų pastatų, visuomeninės paskirties pastatų patalpų, susijusių su apgyvendinimu (viešbučių, bendrabučių, kalėjimų, kareivinių, areštinių, vienuolynų ir kt.), ikimokyklinio ugdymo įstaigų, bendrojo lavinimo, profesinių, aukštųjų, neformaliojo švietimo mokyklų patalpų, kuriose vyksta mokymas ir ugdymas; asmens sveikatos priežiūros įstaigų patalpų, kuriose būna pacientai, šių pastatų ar kitų pastatų, kuriose yra šios patalpos, žemės sklypų ne didesniu kaip 40 m atstumu.

Visuomenės sveikatos centras, gavęs asmens skundą su visa būtina skundui nagrinėti informacija sudaro komisiją, kuri vykdys kvapų kontrolę etapais. Jie reglamentuojami naujai įsigaliojusioje normoje.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos