baneris leidinys

Šakių rajono valstybinė ir maisto veterinarijos tarnyba Griškabūdžio žemės ūkio bendrovei įteikė Sveikos bandos statuso pažymėjimą. Rajone tai pirmasis toks pažymėjimas.

Kaip praneša Šakių rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Juozas Žemaitis, kovo 14 dieną Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė pirmoji gavo sveikos bandos statuso pažymėjimą. Kaip žinia, šis statusas reikalingas gyvulių augintojams, norintiems vykdyti prekybą su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis. Pažymėjimas patvirtina, jog bendrovėje auginami galvijai neserga tuberkulioze, brucelioze, enzootine galvijų leukoze.

Dar vasario 4 dieną Šakiuose vykusiame rajono ūkininkų susirinkime lankęsis VMVT Gyvūnų sveikatos gerovės skyriaus vedėjo pareigas laikinai einantis Marius Masiulis patikino, kad karvių augintojai, neturintys sveikos bandos statuso negalės parduoti ir pieno. Sveikos bandos statuso reikės visiems galvijus auginantiems ūkininkams. „Kada yra trys neigiami pieno tyrimo atsakymai, mes gauname komandą paimti kraują ir padaryti tuberkolizaciją. Kai iš laboratorijos gauname atsakymą, kad banda sveika, automatiškai suteikiame statusą“,- sakė J. Žemaitis.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos