baneris leidinys

delavalKovo 23 dieną žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviškas ūkis“ administracijos patalpose vyko stambios suomių kompanijos „DeLaval“, prekiaujančios modernia melžimo ir gyvulių priežiūros įranga, atstovų susitikimas su rajone ir šalyje veiklą vykdančių kooperatyvų bei bendrovių atstovais. Susitikimo metu vyko diskusija, atskleidusi klientų ir „DeLaval“ kompanijos lūkesčius bei poreikius vieni kitų atžvilgiu.

Nuotr. Šeštadienį Šakiuose lankėsi Suomijos kompanijos „DeLaval“ atstovai, kurie susitiko su rajone ir šalyje veikiančių žemės ūkio kooperatyvų bei žemės ūkio bendrovių atstovais.

Trečiadienį kooperatyvo „Lietuviškas ūkis“ administracijos patalpose lankėsi suomių kompanijos „DeLaval“ viceministrė Kristina Berntsson bei kompanijos Lietuvoje direktorius Albinas Šulskas, Pietų Lietuvos pardavimų vadybininkas Algis Zokaitis. Kompanijos „DeLaval“ iniciatyva surengtame susirinkime dalyvavo žemės ūkio kooperatyvai „Lietuviškas ūkis“, „Lietuviškas pienas“ bei bendrovių atstovai. Pradžioje atstovai buvo supažindinti su kompanijos produkcija, visomis siūlomomis naujovėmis. Kompanija parduoda melžimo, pieno aušinimo, šėrimo, mėšlo šalinimo, vėdinimo įrangą, ūkio prekes, konsultuoja, projektuoja fermas, pristato įrangą į ūkius, montuoja, atlieka garantinį aptarnavimą. Lietuvoje šios kompanijos produkcija užima didžiąją rinkos dalį. Pasak viceministrės K. Berntsson, „DeLaval“ svarbiausia šiaurės šalių rinka, todėl norėdami žinoti, kas rūpi jų klientams, kompanijos atstovai lankėsi ir Šakiuose.
 
Bendros tendencijos

Kaip teigė kompanijos „DeLaval“ viceministrė K. Berntsson, jiems labai svarbu vykdyti pieno rinkos stebėjimą. Kompanija, atliekanti pieno poreikio tyrimus, mato, kad jo poreikis kiekvienais metais pasaulyje auga. Pasak jos, pieno poreikis stabilus Europoje ir Šiaurės Amerikoje, bet auga Pietų Amerikos, Azijos šalyse. Pavyzdžiui, tokios šalys kaip Kinija, kur trūksta karvių, ypač išaugina pieno poreikį. Lotynų Amerika pasigamintą pieną suvartoja vidaus rinkoje. Dėl pasaulyje augančių produktų kainų, kyla ir pieno kainos. Europoje pienas superkamas po 30 eurocentų už litrą. Europos Sąjungoje pačią aukščiausią kainą už pieną gauna Suomijos pienininkai.

Vyko diskusija

Kompanija „DeLaval“ nuo 1995 metų šalyje platina savo produkciją. Tad per tą laiką daugelis rajone ir Lietuvoje veikiančių žemės ūkio kooperatyvų, bendrovių gerai pažįsta kompanijos produkcijos kokybę, servisinį aptarnavimą. Susitikime lietuviai iškėlė juos kamuojantį klausimą dėl brangiai kainuojančio vizito mokesčio. Į tai „DeLaval“ viceministrė K. Berntsson replikavo, kad kompanijos tikslas padengti savo išlaidas. Apskritai, jos pastebėjimu, per šį laikotarpį Lietuvoje rinka labai susitraukusi, o kompanija, turėdama galimybę, nepasitraukia iš jos.

Taip pat kooperatyvų ir bendrovių atstovai akcentavo, jog paskutiniu metu tapo brangu tvarkyti, profilaktiškai prižiūrėti iš kompanijos įsigytą įrangą. Jie paviešino, kad mūsų šalyje „DeLaval“ produkcija bemaž 30 proc. brangesnė nei kaimyninėje Lenkijoje. Mūsiškiai kompanijos specialistams akcentavo ir produktų trumpą garantinį laiką. Pastebima, kad dėl aukštos produkcijos kainos ūkininkai blogiau prižiūri įrangą, rečiau keičia detales, o tai sąlygoja „DeLaval“ įrangos greitesnį susidėvėjimą bei pieno kokybės pablogėjimą.

Po visų diskusijų buvo sutarta, kad „DeLaval“ atstovai balandžio mėnesį vėl apsilankys Šakiuose ir tada bus konkrečiai atsakyta į visus pienininkų atstovų pateiktus klausimus.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos