baneris leidinys

vandenu_pastatasGintarė MARTINAITIENĖ

Pasklidus gandams, kad UAB „Šakių vandenys“ užsiima nelegalia veikla, savivaldybės direktoriaus Juozo Puodžiukaičio įsakymu buvo sudaryta komisija, kuri atliko tyrimą dėl siurblinės pastate, esančiame Valių kaime, Šakių seniūnijoje, atliktų darbų teisėtumo. Susipažinęs su išvadomis rajono vadovas Juozas Bertašius konstatavo, kad jos neatspindi tikrosios padėties, o UAB „Šakių vandenys“ direktorius Vaidas Litinskas, pasak mero, viršijo bet kokius įgaliojimus.

Nuotr. Dėl siurblinės pastate, priklausančiame UAB „Šakių vandenys“, atliktų darbų teisėtumo buvo atliktas tyrimas, po kurio paaiškėjo ne vienas pažeidimas. Rajono vadovai tikina, kad šis tyrimas tik visa ko pradžia.

Speciali komisija, kurią sudarė Centralizuoto savivaldybės vidaus audito skyriaus vedėja Irena Kasparaitienė, Biudžeto ir turto skyriaus specialistė Sonata Gruzdaitienė, Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis, Regioninės plėtros skyriaus projektų koordinatorius Vytautas Mauza, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Vita Valaitienė tikrino UAB „Šakių vandenys“ siurblinės pastate atliktų darbų teisėtumą. Kaip paaiškėjo, pažeidimų bendrovei priklausančiame pastate, apstu.
 
Perplanavo patalpas

Komisija, susipažinusi su UAB „Šakių vandenys“ įstatais, Nekilnojamojo turto registro duomenų išrašu, Statybos rangos darbų sutartimi, prekių pirkimo – pardavimo sutartimi, patalpų nuomos sutartimi, sąskaitomis faktūromis, prekių (paslaugų) pirkimo pardavimo kvitais, registravimo žurnalu, kasos aparato čekiais nustatė, kad siurblinės pastate šiuo metu esančių patalpų paskirtis neatitinka patalpų paskirties, numatytos 1996 metų Nekilnojamojo turto objekto kadastro duomenų byloje. Komisijos pateiktose išvadose konstatuojama, kad sanitarinis mazgas perkeltas į kitą patalpą, apjungiant patalpas, išgriautos kai kurios pertvarinės sienos, nesilaikant priešgaisrinių reikalavimų, vietoj dušų įrengta pirtis, pertvarkyta buvusios siurblinės patalpa, atitvarinėje sienoje iškirsta garažų vartų anga, įrengta automobilių remonto duobė.

Žadėjo suremontuoti nuomininkai

Pagal bendrovės pateiktus duomenis, pagal 2008 metais vasario mėnesį pasirašytą sutartį, UAB „Šakių vandenys“ siurblinės pastato patalpomis (dušu, tualetu, virtuve, darbo vadovo kabinetu ir pagalbine patalpa, esančia šalia virtuvės) leido naudotis UAB „Kamesta“, kuri vykdė Nemuno vidurupio projektą. Sutarties sąlygose buvo numatyta, kad UAB „Kamesta“ išsinuomotas patalpas objekto statybos pabaigoje perduos suremontuotas, tai yra įdės plastikinius langus ir duris, sutvarkys elektrą ir apšvietimą, išlygins ir išdažys sienas ir lubas, išlygins grindis ir išklos grindų danga, sutvarkys ir suremontuos visą santechninę įrangą. Be to, minėtus darbus UAB „Kamesta“ įsipareigojo atlikti savo lėšomis. „Ar UAB „Kamesta“ padarė, ką žadėjo? Ne!Numatytus darbus atliko pati bendrovė, o ne UAB „Kamesta“, - teigė J. Bertašius.

Tvarkė savo lėšomis

Pagal išvadas, UAB „Šakių vandenys“ iš savo lėšų 2009 metais nusipirko vieną spintelių komplektą, tris stalus, dvi spintas, be to, dar buvo įdėti trys plastikiniai langai, fasadinės durys. Pagal komisijos pateiktas išvadas, bendrovė iš savo lėšų siurblinės pastate atliko darbų ir įsigijo prekių už 12 tūkst. 26 litus. 2010 metais iš savo lėšų bendrovė atliko darbų ir sunaudojo medžiagų už 14 tūkst. 576 litus. Pagal pateiktus dokumentus buvo įrengtos technikos remonto dirbtuvių grindys ir įvažiavimas, nudažytos dirbtuvių sienos ir lubos.

Išnuomojo salę klubui

Pagal 2010 metų gegužės 25 dienos sutartį bendrovė išnuomojo salę, esančią siurblinės pastate Auto sporto klubui 4x4, tačiau pagal Nekilnojamojo turto objekto kadastro bylos duomenis, tokios patalpos siurblinės pastate netgi nėra. Bendrovės direktoriaus V. Litinsko 2011 metų kovo 1 dienos įsakymu, vienos salės nuomos kaina numatyta 100 litų parai, o dviejų salių nuoma – 150 litų. Tačiau, kaip teigiama komisijos išvadose, A. Litinskas negalėjo savo įsakymu nustatyti patalpų nuomos kainos. Patalpų (salių) nuomos paslauga pagal pateiktus pateisinamuosius dokumentus pradėta teikti nuo šių metų kovo 10 dienos. Į UAB „Šakių vandenys“ kasą per 2011 metus įnešta 200 litų. Per praėjusius metus už salių nuomą pinigų išvis nėra įmokėta. Be to, paslaugos ir įvairūs darbai buvo suteikiamos nepateikus savivaldybei pastato – siurblinės naudojimo paskirties. Juk būtent savivaldybė yra visų bendrovės akcijų savininkė. „Jis (red. - V. Litinskas) išvis neturėjo jokios teisės ten ką nors daryti“, - konstatavo administracijos direktorius.

Išvados atspindi ne viską

Su komisijos išvadomis susipažinęs rajono meras kalbėjo, jog jos netgi neatspindi tikrosios UAB „Šakių vandenys“ padėties. „Jau ir šiose išvadose, parengtose pagal oficialius dokumentus, fiksuojami didžiuliai pažeidimai, viršijantys bet kokius bendrovės vadovo įgaliojimus. Tad reikia tik pagalvoti, kokia situacija yra iš tikrųjų. Ne visi darbai įforminti, viskas čia blogai, nes viskas atlikta pažeidžiant įstatymus“, - kalbėjo J. Bertašius. Jis teigė, kad už visus pažeidimus V. Litinskas turės atsakyti. Be to, suabejojo, ar bus patvirtinta UAB „Šakių vandenys“ direktoriaus metinė veiklos ataskaita, kurią turėtų tvirtinti naujai suformuota taryba. „Jau pagal šiuos pažeidimus, kurie yra išvadose, galiu pasakyti, jog neaišku, ar ta jo ataskaita išvis bus patvirtinta. Be to, kyla klausimas, iš kur tokie dideli bendrovės nuostoliai. Kaip jie atsirado? Tad čia dar tik pradžia, žiūrėsime ir aiškinsimės toliau. Kokios sankcijos bus taikomos, paaiškės tuomet, kai viską išsiaiškinsime“, - konstatavo rajono meras.

Išvadų negavo

Pats UAB „Šakių vandenys“ direktorius V. Litinskas, paklaustas, kaip vertina komisijos išvadas dėl atliktų darbų teisėtumo siurblinės pastate, teigė, kad jis nėra su jomis supažindintas. „Aš jų nematęs, jūs pirmiau už mane jas gavote, tad ir komentuoti kažką sunku. Visgi esmę nujaučiu, nors ir nežinau, kas ten parašyta, bet iš principo, su jomis nesutinku, nes nemanau, kad yra pažeidimų“, - mintimis dalijosi V. Litinskas.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos