baneris leidinys

Kaip praneša Aplinkos ministerijos Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento Šakių rajono agentūros vyriausiasis specialistas Algirdas Dičpinigaitis, rajono agentūros kontroliuojamos teritorijos ribose  baigtas  tikrinti 2007 metais privačių miško savininkų iškirstų plyno kirtimo biržių atkūrimo įvertinimas.

2007 metais privatūs miško savininkai plynais kirtimais iškirto 75,5 ha  miškų, kuriuos reikėjo atkurti. Pagal Miškų įstatymo  15 str. 4 dalį želdintinose ir atželiančiose kirtavietėse ir degavietėse  miškas turi būti atkurtas ne vėliau kaip per 3 metus po jų atsiradimo tikslinėmis medžių rūšimis pagal Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų reikalavimus.

Patikrinus visą 75,5 ha kirtaviečių plotą,  neatkurtų pagal reikalavimus kirtaviečių nenustatyta. Tai yra jau antri metai iš eilės Šakių rajone neužfiksuota neatkurtų miškų plotų. Pagal miško želdinių ir žėlinių  vertinimo metodiką buvo įvertinta 22,5 ha želdinių - tai sudaro tik 30 procentų bendro iškirsto ploto. Inventorizuota   gerų želdinių – 10,1 ha arba 45 % nuo bendro želdinių ploto ir patenkinamų želdinių 12,4 ha arba 55 %  ploto. Miškų savininkai vis dažniau pasirenka  ir prioritetą teikia savaiminiam miško atkūrimo būdui. 2010 metais buvo išrašyta 12 privalomųjų nurodymų trūkumų pašalinimui bei želdinių ar žėlinių būklės pagerinimui, dar penkiems miškų savininkams buvo skirtos nuo 300 iki 400 Lt baudos dėl žėlinių - želdinių nepriežiūros.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos