baneris leidinys

pienasŠį mėnesį sumažėjus pieno supirkimo kainoms žemės ūkio bendrovės rimtai sunerimo. Nors supirkėjai deklaruoja, jog pieno Lietuvos rinkoje mažėja, o rudeniop jo truks dar daugiau, tačiau kainas mažina. Nelieka kitos išeities, tik kaimyninėse valstybėse ieškoti naujų supirkėjų, kurie už kokybišką pieną galėtų mokėti daugiau.

Nuotr. Mažėjant pieno supirkimo kainoms Lietuvoje, žemės ūkio bendrovės perdirbėjų ieško kaimyninėse valstybėse.

Mažėjant pieno supirkimo kainoms žemės ūkio kooperatyvas „Lietuviškas ūkis“ šį mėnesį atliko bandomąsias partijas į Lenkiją. Neturėdamas kitos išeities kooperatyvas pats susirado  kontaktus ir užmezgė ryšius su viena Lenkijos žemės ūkio bendrovių. Nepaisant to, jog lenkai patys atvažiuoja pasiimti pieno, tačiau jie ir moka daugiau nei Lietuvos perdirbėjai. Todėl jei Lietuvos perdirbėjai nepadarys išvadų, visas lietuviškas pienas gali iškeliauti į kaimynines valstybes. Paradoksalu, kad patys lietuviai supirkti pieno važiuoja ir į Estiją, ir į Latviją, tačiau kai kaimynai sužinos, jog Lietuvoje trūksta pieno, jiems taip pigiai daugiau nepardavinės.

Per šių metų birželio mėnesį Lietuvoje buvo supirkta 125,3 tūkst. tonų natūralaus pieno, t. y. 1,9 proc. mažiau negu pernai metais (127,8 tūkst. tonų). Per tris 2011-2012 kvotos metų mėnesius nacionalinė pardavimo perdirbti kvota įvykdyta 19,15 proc. Tai atitinka praėjusių metų rodiklius.
 
Taip pat yra patvirtintos birželio mėnesio natūralaus pieno supirkimo kainos. Praėjusį mėnesį vidutinė natūralaus (3,95 proc. riebumo ir 3,21 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 919,2 Lt už toną. Gegužės mėnesį - 1006,4 Lt už toną. Kaina sumažėjo 8,7 proc. Bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina birželio mėnesį, palyginus su geguže, sumažėjo 6,7 proc. Pernai metais birželio mėnesį pieno kaina buvo 809,7 Lt už toną.

Kaip teigė žemės ūkio kooperatyvo darbuotoja pieno riebumas ir baltymingumas kiekvienoje bendrovėje skiriasi, tačiau kooperatyve „Lietuviškas ūkis“ pieno rodikliai yra aukštesni ( riebumas 4,4 proc., o baltymingumas – 3,25 proc.) Tai tikrai aukštos kokybės pienas, todėl perdirbėjai gali gaminti gerus sūrius. Pavyzdžiui, iš šio pieno gaminamas sūris „Džiugas“, o jį pagaminti reikia tikrai geros kokybės pieno. Lenkai vertina lietuvišką žaliavą ir gali mokėti daugiau, todėl lietuviai turėtų sunerimti. Anksčiau „Lietuviškas ūkis“ dirbo su „Marijampolės pieno konservais“ ir su „Žemaitijos pienu“, todėl šią savaitę vyks arši kova, nes bus deramasi dėl kainų. Kurie perdirbėjai pasiūlys daugiau, su tais žemės ūkio kooperatyvas ir pasirašys sutartį.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos