baneris leidinys

statistikaGintarė MARTINAITIENĖ

Žurnalas „Verslo klasė“ tradiciškai sudaro ir skelbia tūkstantį didžiausių Lietuvos bendrovių, pirmaujančių pagal praėjusių metų pardavimo pajamas. Tūkstantukyje tvirtas pozicijas užima UAB „Lukšių pieninė“ ir UAB „Gulbelė“ bei Šakių rajone savo veiklą plėtojanti UAB „Saerimner“.

Nuotr. Sudarytame tūkstančio didžiausių bendrovių sąraše tvirtas pozicijas užima ir dvi mūsų rajono bendrovės bei verslą rajone plėtojanti danų įmonė.

Aukščiausiose pozicijose – danų bendrovė

Iš minėtų trijų bendrovių aukščiausias pozicijas tūkstantukyje užima ne šakiečių, tačiau mūsų rajone kiaulininkystės verslą plėtojanti danų UAB „Saemrimner“. Ši bendrovė yra 169 vietoje (pernai buvo 137). Praėjusiais metais bendrovės pardavimo pajamos buvo 131 mln. 999 tūkst. litų (ankstesniais metais 144 mln. 944 tūkst. litų). Apie ikimokestinį pelną bendrovė duomenų nepateikė.

„Verslo klasė“ sudarė ne tik didžiausių šalies bendrovių, pirmaujančių pagal pardavimo pajamas sąrašą, bet ir išvardijo 200 didžiausių Lietuvos eksportuotojų, tarp kurių tvirtai laikosi ir minėta UAB „Saemrimner“. Iš 200 bendrovių ji yra 70-oji. Praėjusiais metais ši bendrovė eksportavo už 58 mln. 094 tūkst. litų.
 
Lukšiečiai – trečiame šimtuke

Kalbant apie kraštiečius, tūkstantukyje UAB „Lukšių pieninė“, vadovaujama Genadijaus Butkaus, yra aukštesnėje - 377 vietoje (2009 metais buvo 364). Praėjusiais metais bendrovės pardavimo pajamos buvo 57 mln. 859 tūkst. litų (2009 metais – 51 mln. 953 tūkst. litų). Pats vadovas šio reitingavimo nesureikšmina ir sako, kad statistika yra statistika, o darbas yra darbas. „Einame savo keliu, dirbame ir tiek“, - teigė jis. Paklaustas, apie ateities vizijas lukšietis teigė, kad planuoja įgyvendinti projektą už beveik 11 mln. litų. „Planuojame modernizuoti įrangą ir trigubinti gamybą“, - ateities perspektyvomis dalijosi verslininkas. Plėsdama savo veiklą UAB „Lukšių pieninė“ prieš trejus metus atidarė Jurbarko skyrių. Be tradicinių varškės sūrių įmonė gamina grietinę, grietinėlę, saldžius sūrelius, pilsto pieną, kefyrą.

Ketvirtajame šimtuke – UAB „Gulbelė“

UAB „Gulbelė“, vadovaujama Arūno Tarnausko, yra 404 vietoje. Pagal pateiktus duomenis, bendrovės pardavimo pajamos praėjusiais metais buvo 53 mln. 718 tūkst. litų (2009 metais – 49 mln. 715 tūkst. litų). Paklaustas, kaip vertina sudarinėjamą tūkstantuką bei savo bendrovės pozicijas jame, verslininkas kalbėjo, jog tai, kad daug metų UAB „Gulbelė“ yra trečiame ar ketvirtame šimtuke, smagu. „Vadinasi rodome gyvybę, nors daugelis esančių sąraše yra ne provincinės įmonės, o didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusios stambios bendrovės“, - teigė A. Tarnauskas. Jis kalbėjo, kad šiuo metu 45 parduotuves šalyje turinti jo valdoma bendrovė turi siekių ir idėjų plėstis, gyventi toliau. Verslininkas neneigė, kad krizė daro savo įtaką, tačiau, pasak jo, ypač svarbūs vartotojai. „Jei sugebės išgyventi šalia esantys žmonės, išgyvensime ir mes, nes esame surišti ta pačia grandine ir vieni nuo kitų priklausomi“, - kalbėjo UAB „Gulbelė“ vadovas.

Pirmojo penketuko pajamos - milijardinės

Kaip seksis tiek rajono, tiek visos šalies verslininkams, parodys laikas. „Verslo klasėje“ rašoma, kad optimizmo gali įkvėpti tai, kad šiais metais tūkstantosios sąrašo įmonės pardavimo pajamos tris kartus didesnės nei tūkstantosios įmonės 2010 metais.

Kalbant apie pirmąjį šimtuko šešetą galima paminėti, kad jis toks pat kaip ir ankstesniais metais. Pirmoje vietoje ypač tvirtai stovi naftos perdirbimu bei prekyba užsiimanti AB „Orlean Lietuva“, kurios pardavimai nagrinėjamu laikotarpiu išaugo 40 proc. Lentelėje nurodytos bendrovės pardavimo pajamos siekia 15 mlrd. 81 mln. 641 tūkst. litų. Antroje vietoje yra „Vilniaus prekyba“, kurios pardavimo pajamos sudaro 8 mlrd. 316 mln. 316 tūkst. litų, o trečioje - jai priklausanti „Maxima grupė“. Ketvirtieji - kontroliuojančioji bendrovė „Koncernas Achemos grupė“. Šios bendrovės pardavimo pajamos – 2 mlrd. 751 mln. 852 tūkst. litų. Penktoje vietoje - UAB „Palink (Prekybos centras „IKI“).

Kaip rašoma tūkstantuką skelbiančiame „Verslo klasės“ žurnale, šalyje atsigauna logistikos, kelių transporto, tekstilės, medžio apdirbimo, baldų, chemijos pramonės bendrovės. Iš duobės, kaip ir ankstesniais metais neišlipa renginių organizavimo, pramogų bendrovės, kelionių agentūros.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos